Gmina Chmielno OSP

REMIZA, SAMOCHÓD, SZTANDARY I DESZCZ ODZNACZEŃ

Sobota 21 października była dla strażaków-ochotników z Kożyczkowa potrójnym świętem. Przede wszystkim przekazano im do użytku odnowioną strażnicę. Otrzymali też samochód VW Transporter i sztandar.

 

Trzy tak ważne wydarzenia były też okazją do uhonorowania zasłużonych strażaków. Odznaczono ich medalami „Za zasługi dla Pożarnictwa”, odznakami „Strażak Wzorowy”, a młodzi adepci pożarnictwa dostali odznaki „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”.

 

Oddanie remizy

 

Przemarsz przez wieś miał charakter wielkiego, radosnego pochodu. Oprócz strażaków miejscowych brały w nim udział poczty sztandarowe i delegacje innych OSP. Gruntownie zmodernizowany budynek, który będzie służył nie tylko straży, ale będzie się w nim też mieścić świetlica wiejska, poświęcił proboszcz chmieleńskiej parafii pw. św. apostołów Piotra i Pawła ks. Tomasz Rakowski. Wstęgę przecinali włodarze – starosta Janina Kwiecień i wójt Jerzy Grzegorzewski i strażacy – komendant powiatowy PSP mł. bryg. Romuald Pituła i Edmund Kwidziński prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Kartuzach. Byli też radni gminni i powiatowy, komendanci jednostek, strażacy i sporo mieszkańców wsi.

– To był już ostatni moment, aby dokonać modernizacji obiektu. Kto był tu wcześniej, widział, jak ta strażnica wyglądała. Inwestycja nie byłaby jednak możliwa bez funduszy unijnych – mówił wójt Jerzy Grzegorzewski – Mam nadzieję, że ten nowoczesny budynek połączony ze świetlicą wiejską będzie służył lokalnej społeczności przez wiele lat.

 

Więcej informacje w naszym wydaniu z dnia 24.10.2017

MW

Komentarze