Gmina Chmielno Inwestycje

REMONTY W CHMIELEŃSKICH SZKOŁACH

Trwające wakacje nie oznaczają absolutnej przerwy w funkcjonowaniu szkół. W wielu placówkach w tym okresie rozpoczęły się remonty, dzięki którym uczniowie i nauczyciele będą mieli zdecydowanie większy komfort pracy. Remonty takie przeprowadzane są m.in. w placówkach w gminie Chmielno.

Duże zmiany dotkną szkołę w Chmielnie. W wielu salach oraz gabinetach kładzione są panele oraz wykładzina. Trwają również prace mające na celu obniżenie sufitów w gabinetach pedagoga i psychologa. Przygotowywane są również sale, w których przeprowadzane będzie nauczanie indywidualne. Poza tym część szkoły zostanie przemalowane.

Nowe instalacje

 Jeszcze więcej dzieje się w SP w Reskowie. Wymieniana jest tam cała instalacja elektryczna oraz część okien. Prowadzone są również prace mające na celu ocieplenie poddasza. Poza tym remontowana jest sala komputerowa, łazienka i klatka schodowa. W reskowskim przedszkolu również wymieniana jest instalacja elektryczna i okna. Na korytarzu będzie wylewka.

Nieco mniejsze, jednak również ważne remonty prowadzone są w Miechucinie oraz Kożyczkowie. W Miechucinie odmalowane zostaną gabinety dyrektora i wicedyrektora oraz zostanie tam wymieniona podłoga. Malowanie czeka również salę komputerową.

Z kolei na górnym korytarzu położona zostanie lamperia. W Kożyczkowie odmalowana zostanie klatka schodowa. Trwają również prace mające na celu odnowienie kuchni szkolnej.

Największe remonty odbędą się jednak w przedszkolu samorządowym ,,Baśniowa Kraina”.  Naprawiona zostanie tam membrana dachowa oraz poprawią mocowanie luźnych dachówek. Poza tym  w części pomieszczeń zamontowane zostaną kratki wentylacyjne. Cały budynek czeka również malowanie. W łazienkach wymienione zostaną kasetony. Poza tym w większości sal zamontowane zostaną  rolety.

KL

Komentarze