Gmina Kartuzy Inwestycje Powiat kartuski Rolnictwo

ROLNICY BĘDĄ MIEĆ LEPIEJ I SPRAWNIEJ

Kartuskie powiatowe biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadziło się do nowej siedziby. W lokalu przy ul. Kolejowej ma dużo więcej miejsca dla swoich klientów i pracowników. Jak mówi Stanisław Dudek jego kierownik – Teraz będzie tylko lepiej.

Biuro w Kartuzach należy do największych w regionie- obsługuje aż kilka tysięcy gospodarstw. Od 2002 roku do ubiegłego tygodnia mieściło się na Osiedlu Wybickiego w wynajmowanych od Gminy Kartuzy pomieszczeniach. Samorząd gminy wymówił umowę najmu ponieważ potrzebuje więcej miejsca dla działającego obok przedszkola. Agencja musiała szukać nowej siedziby.

Nowocześnie i przestronnie

Znalazła ją w nowych budynkach przy ulicy Kolejowej. ARiMR  zajął cały parter dwóch połączonych ze sobą budynków. Został on tak urządzony że uzyskano przestronny punkt obsługi klienta z trzema stanowiskami, pomieszczenia biurowe, serwerownię, pomieszczenia magazynowe i składnicę akt.

– Jest to nowoczesne pomieszczenia gdzie zastosowane są  nowe technologie odnośnie ogrzewania i wentylacji. Powinno nam to umożliwić zdecydowanie lepszy komfort pracy. To istota i podstawa , byśmy mogli lepiej i sprawniej obsługiwać naszych klientów- punktuje nowe lokum kierownik oddziału Stanisław Dudek.

VIP-y na otwarciu

Na oficjalne otwarcie obiektu przyjechał do Kartuz Karol Narloch , dyrektor Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Był również Krzysztof Kruszyński kierownik kartuskiego KRUS-u i przedstawiciel  senatora Waldemara Bonkowskiego. ODR kartuski reprezentowała Regina Kleina a włodarza gminy vice burmistrz  Wojciech Jaworowski. Spośród samorządowców obecny był również wójt Przodkowa Andrzej Wyrzykowski. Z Przodkowa przyjechał również Zygmunt Stromski przewodniczący kartuskiego PIR-u. Były życzenia ,kwiaty i skromne prezenty. Obiekt poświęcił ks. Marcin Szopiński, zgromadzeni goście mogli także z bliska przyjrzeć się nowym pomieszczeniom ARiMR.

Dariusz Tryzna

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze