Gmina Sierakowice Wokół nas

NA ROWERACH NA JASNĄ GÓRĘ

Z gimnazjum w Szopie wyruszyła VI pielgrzymka rowerowa do Częstochowy. Jej trzon stanowią uczniowie miejscowego gimnazjum.

Sezon pielgrzymkowy w pełni. W maju pielgrzymowano do Królowej Kaszub w Sianowie i Kalwarii Wielewskiej na szczególnie uroczysty w tym roku Odpust Matki Boskiej Pocieszenia. Na początku czerwca ruszyły pielgrzymki do Wejherowa na Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego. Z Kartuz, Grzybna, Przodkowa i Żukowa pątnicy wyszli pieszo a z Sierakowic pojechali rowerami.

W ten sam sposób ponad 600 km do Częstochowy chcą pokonać pielgrzymi z Szopy. Wyruszyło ich osiemdziesięciu. Tradycyjnie swoje pielgrzymowanie zaczęli od mszy świętej odprawionej w szkole przez ks. wikariusza Mateusza Chmielewskiego.

Wyjechali w deszczu, ale on im nie przeszkadza. Pierwszy przystanek zaplanowano w Gowidlinie. Następny miał miejsce w Sulęczynie. Tu do pielgrzymów wyszedł wójt gminy Bernard Grucza. Ciepłym słowem wyraził swoją aprobatę dla decyzji pielgrzymów i zachęcał do wytrwałości.

Takie słowa zawsze „budują” pielgrzyma, choć jak usłyszeliśmy od Weroniki Klinkosz uczestniczki pielgrzymki

– Pomimo deszczu i wielu kilometrów nie czujemy zmęczenia. Niektórzy nawet po wielu kilometrach jazdy chcą jeszcze biegać. Sił nam nie brakuje – podsumowuje pątniczka.

O dalszych trudach pielgrzymowania będziemy informować na naszym fanpage na Facebooku i na stronach Kuriera Kaszubskiego.

Nad. Dominik Ropela

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze