Kultura Szkolnictwo Wokół nas

ROZBUDOWA SZKOŁY W POMIECZYNIE

Rozpoczęła się tak bardzo potrzebna tej miejscowości inwestycja. Wykonuje ją firma Bell-Dom Usługi Budowlane Piotr Belgrau z Borowca. Ze względu na jej zakres i koszta została podzielona na trzy etapy.

Do szkoły w Pomieczynie a właściwie do czasu wprowadzenia nowego prawa oświatowego Zespołu Szkół uczęszcza ponad 200 dzieci. Od nowego roku szkolnego powstaną tam też oddziały przedszkolne. Okazuje się jednak że ze szkół gminnych to Pomieczyno ma właśnie najbardziej skromną bazę.

-Powierzchnia użytkowana przez dzieci nie przystaje do dzisiejszych realiów. Baza w tej szkole nie trzyma żadnych norm. Stąd realnie oceniając jakość pracy w tej szkole jej rozbudowa jest niezbędna-tłumaczy wójt Andrzej Wyrzykowski.

Włodarz gminy uważa że inwestycja ta należy się uczniom tej szkoły, tej społeczności szkolnej. Okazuje się że sale lekcyjne są za małe w stosunku do potrzeb. Jak informuje wójt nie ma sali lekcyjnej gdzie zmieściłoby się 25 uczniów.

Co przyniesie inwestycja?

Projekt przewiduje rozbudowę istniejącej szkoły od strony północno-zachodniej o nowy segment o trzech kondygnacjach nadziemnych z poddaszem nieużytkowym. Inwestycja dotyczy również nadbudowy części istniejącego łącznika parterowego pomiędzy salą gimnastyczną a „starą częścią szkoły” . Dodatkowa kondygnacja będzie przeznaczona na bibliotekę i czytelnię szkolną.

W dobudowanym segmencie będzie osiem sal o przeznaczeniu ogólnym, zaplecze sanitarne dla uczniów i nauczycieli na parterze oraz piętrze budynku. Będą tam prowadzone lekcje dla klas I-III. Zaplanowano szatnię a w kondygnacji podziemnej pomieszczenia magazynowe.

Na parterze przewidziano również lokal przedszkolny dla 25 dzieci składający się z 3 sal lekcyjnych, szatni , kuchni ,łazienki z WC.

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała firma Bell-Dom Usługi Budowlane Piotr Belgrau z Borowca.

MW

Komentarze