Gmina Karsin

Wiele. Rozpoczęły się „Kaszubskie spotkania z folklorem świata”.

W strugach deszczu zainaugurowali Festiwal

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Wielewska publiczność nie zawiodła. Mimo deszczu, kilkaset osób w środowy wieczór zebrało się przed amfiteatrem we Wielu, by obejrzeć inauguracyjny koncert Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Kaszubskie spotkania z folklorem świata”.

 

Na wielewskiej scenie zaprezentowało się aż szesnaście zespołów, w tym dziewięć z zagranicy. Były tak egzotyczne występy jak te z Hawajów, Portoryko, Hiszpanii czy dalekiego Kaukazu. Niestety deszczowa pogoda sprawiła, że odwołano coroczny barwny korowód ulicami Wiela, a koncerty w większości ograniczono do występów wokalnych.

 

To dla nas zaszczyt

 

Międzynarodowy Festiwal Folkloru organizowany jest na południowych Kaszubach już od 26 lat. Choć głównym organizatorem jest gmina Brusy, to co roku jego inauguracja odbywa się w gminie Karsin. – To dla nas wielki zaszczyt, że tyle międzynarodowych zespołów prezentuje się wspólnie na wielewskiej scenie – mówił wójt Roman Brunke. Jak podkreślał włodarz gminy, Festiwal przyciąga w te rejony wielu turytów, którzy rezerwują miejsca w pensjonatach już z rocznym wyprzedzeniem. Koncerty festiwalowe trwają przez pięć dni, a zespoły występują oprócz Wiela, również w Brusach, Kościerzynie, Wdzydzach, Skorzewie, Chojnicach i Konarzynach.

Więcej informacji na ten temat w nowym wydaniu Kuriera Kaszubskiego z dn. 1.08

Komentarze