Gmina Kościerzyna

Rozsmakuj się w sielawie

Wdzydze. Święto Sielawy i Dzień Raka Szlachetnego

Już po raz ósmy kościerski GOKSiR we współpracy ze Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym organizuje Święto Sielawy i Dzień Raka Szlachetnego. Zapraszamy miłośników lokalnych specjałów 4. sierpnia do Wdzydz

Święto Sielawy to impreza, które na stałe weszła do kościerskiego kalendarium imprez. Co roku przybywają tu tłumy mieszkańców oraz turystów, którzy chcą zasmakować lokalnych przysmaków i pobawić się przy dobrej muzyce.

W tym roku organizatorzy po raz kolejny przygotowali całą masę atrakcji. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w zmaganiach sprawnościowych, czy rysunkowych, a także zaprezentować swoją wiedzę, podczas konkursu na rozpoznawanie gatunków ryb. Dodatkowo zgromadzeni będą mogli poznać wiele ciekawostek związanych z rakami oraz okoliczną przyrodą. Głównym punktem imprezy będzie jednak degustacja kaszubskiej ryby – sielawy.

Tradycyjnie nie zabraknie także występów scenicznych. We Wdzydzach zaprezentują się lokalne zespoły folklorystyczne. Zgromadzeni będą również bawić się do rytmów disco-polo podczas występu zespołu Power Play. Gwiazdą wieczoru będzie komik znany z kabaretu Łowcy.B oraz radia RMF FM Mariusz Kałamaga.

KL

Komentarze