Wokół nas

Ruszyła termomodernizacja świetlic i nie tylko

Front robót, związanych z termomodernizacją obiektów użyteczności publicznej ruszył pełną parą – taką informację podał wójt Tomasz Brzoskowski podczas swojego wystąpienia na zeszłotygodniowej sesji Rady Gminy Stężyca. Mowa m.in. o czterech świetlicach na terenie gminy.

 

Wójt Tomasz Brzoskowski podkreślił, że do projektu, dotyczącego termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej gmina Stężyca przygotowywała się od 2-óch lat. Przedsięwzięcie dotyczy łącznie 7 obiektów, w tym 4 świetlic – w Łosienicach, Żurominie, Gapowie oraz Stężyckiej Hucie.

 

Gruntowne prace ruszyły

Stężycki włodarz zwrócił uwagę na to, że świetlice powstały w latach 80., a więc w tak zwanej „poprzedniej epoce”. Tym samym trwająca termomodernizacja przewidywała skucie wszystkiego do gołych ścian oraz gruntowne odnowienie wnętrz, włączając w to nowe ogrzewanie i pełne wyposażenie. Oprócz świetlic termomodernizowany jest również budynek spółki komunalnej, dom pomocy społecznej oraz budynek OSP w Szymbarku.

 

Nowoczesny „design” świetlic

-To są budynki, które nie były ocieplone, jednak funkcjonowały do tej pory. DPS był budowany w latach 90. i został wówczas częściowo ocieplony, jednak musieliśmy mimo to przeprowadzić teraz konkretną termomodernizację. Budynki zakładu komunalnego budowano w latach 60., więc również nadawały się do remontu – mówi wójt Tomasz Brzoskowski. – W przypadku świetlic należy spodziewać się nowoczesnego „designu”, zostaną one pięknie wykonane.

 

Ostatnie budynki do remontu

Gmina Stężyca dostała na ten cel dofinansowanie z UE na poziomie 63 procent. Realizacja termomodernizacji obiektów na obszarze gminy pochłonie całościowo około 3 mln zł. Wójt zaznacza, że to ostatnie obiekty na terenie stężyckiego samorządu, które były do remontu. Do września bieżącego roku prace termomodernizacyjne zostaną wykonane. Wszystko, jak na razie jak zapewnił na obradach stężycki włodarz – przebiega zgodnie z planem.

 

Andrzej Baranowski

sesja-stezyca-1

Komentarze