Miasto Kościerzyna

Ruszyły prace na Osiedlu 1000-lecia

Kościerzyna. Inwestycje.

Od remontów budynków wielorodzinnych rozpoczęły się prace rewitalizacyjne na Osiedlu 1000-lecia – Kartuska. Dzięki inwestycji znacząco podniesie się standard budynków. Spadną   także spadną koszty życia w tym rejonie.

Już teraz na tle starych i niejednokrotnie zaniedbanych budynków na Osiedlu 1000-lecia wyróżnia się blok nr 9. To właśnie on zostanie jako odnowiony jako pierwszy. Już teraz przechodząc przez osiedle widać rusztowania i robotników działających przy budynku. Podobne prace czekają wkrótce wszystkie bloki na osiedlu. Prace remontowe mają polegać na czyszczeniu i malowaniu elewacji, remontach balkonów, ociepleniu elewacji i kondygnacji podziemnej, odprowadzeniu wód opadowych, remoncie dachów i kominów, rynien, schodów oraz zagospodarowaniu otoczenia budynków.
Dzięki inwestycji nie tylko poprawi się standard budynków, ale także spadną koszty życia w tym rejonie. Ocieplenie elewacji pomoże mieszkańcom oszczędzić na ogrzewaniu w okresie zimowym.

Wsparcie Marszałka

Inwestycja nie byłaby możliwa do wykonania, gdyby nie wsparcie Marszałka Województwa Pomorskiego. W grudniu podpisał on umowę z włodarzem miasta Michałem Majewskim o dofinansowanie Zintegrowanego Projektu Rewitalizacyjnego. Dotacja wyniosła 9,75 mln zł. Wartość całego projektu to 15 mln zł.

KL

Komentarze