Gmina Sulęczyno

„Sadzą orła” pod patronatem prezydenta

Gmina Sulęczyno. Dendroglif na terenach ponawałnicowych

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rok po ubiegłorocznej nawałnicy, mieszkańcy i samorządowcy włączyli się w akcję odnawiania drzewostanu na spustoszonych terenach. Nowy las ma mieć kształt orła, będącego symbolem Polski.

Ponad 2,5 tys. osób z powiatu kartuskiego i kościerskiego zaangażowała się w akcję sadzenia tego wyjątkowego lasu. Wśród nich znaleźli się harcerze, młodzież szkolna, strażacy, policjanci, myśliwi i leśnicy. Jest to pierwsza akcja sadzenia drzew na zniszczonych w ubiegłym roku terenach w Nadleśnictwie Lipusz, w Leśnictwie Kłodno, niedaleko Sulęczyna.

Leśny Orzeł

Wizerunek, który powstanie za kilka lat, kiedy zasadzone drzewa wyrosną, będzie miał szerokość ponad 300 metrów. Znajdzie się on w symbolicznym miejscy, ponieważ to właśnie granica Nadleśnictwa Lipusz była jednocześnie granicą odrodzonej Polski po 1918 r. Ten dendroglif, z lotu ptaka będzie się różnie prezentował w ciągu roku – zależnie od pory zmieni kolory: z szarego, zimowego, poprzez odcienie zieleni do złota.

S.SZ

 

 

Komentarze