Sport

Sala w Borzestowie zyskuje przyśpieszenie.

O perypetiach tej inwestycji pisaliśmy już wielokrotnie. Przez wiele czasu nie znajdowała zrozumienia u radnych gminy. W drugiej połowie ubiegłego roku wszystko się zmieniło. Zadanie to stało się priorytetem w działaniach inwestycyjnych gminy.

-Chcielibyśmy aby 1 września w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 społeczność szkoły mogła już korzystać z nowej, nowoczesnej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Borzestowie – mówił w rozmowie z nami wójt gminy Jerzy Grzegorzowski

Stąd przyspieszenie w działaniach związanych z zadaniem. Dzień przed Wigilią 23 grudnia było rozstrzygnięcie przetargu na wyłonienie wykonawcy. Jak wynika z informacji uzyskanych na sesji rady wpłynęły tylko dwie oferty. Były do siebie bardzo zbliżone i oscylowały w granicach 3 mln zł.

-Niestety obie propozycje nas nie satysfakcjonowały, stąd podjęliśmy decyzję aby jeszcze raz na początku bieżącego roku ponowić przetarg. Być może wtedy uzyskamy lepsze, ciekawsze dla nas oferty. – usłyszeliśmy od wójta Chmielna

Lepsze dopasowanie się do zadania.

Władze dokonały też pewnych zmian w harmonogramie tej inwestycji. Roboty związane z zabudową parkingu przy sali zostały przesunięte do II etapu budowy. Obejmie on również wykonanie dwóch sal lekcyjnych przy łączniku z salą. Jak usłyszeliśmy od włodarza gminy obecnie trwają prace projektowe i kosztorysowe tego etapu budowy sali gimnastycznej w Borzestowie.

Komentarze