Gmina Kartuzy Inwestycje Samorząd

SAMORZĄDOWCY UCZĄ SIĘ OD KARTUZ

W dniach 13-15 listopada w Gdańsku obradował VI Międzynarodowy Kongres Metropolitalny Smart Metropolia.

W środę uczestnicy kongresu odwiedzili Kartuzy by zapoznać się z inwestycjami miejskimi. Przybyłych oprowadzali gospodarze: burmistrz M. G. Gołuński i starosta Janina Kwiecień.

 Jeden dworzec – dwie inwestycje

 Zwiedzanie rozpoczęto od dworca. Powstaje on w ramach dwóch inwestycji. Układ drogowy i parter budynku dworcowego to jest węzeł integracyjny. Natomiast budowa i wyposażenie piętra, gdzie ma się mieścić biblio- i mediateka jest finansowana w ramach programu rewitalizacji miasta.

– Chcemy, by węzeł obejmował wszystkie rodzaje transportu – tłumaczył gościom burmistrz – dlatego przenieśliśmy tu postój taksówek, planujemy też parking i zbudowanie zatoczek – stanowisk autobusowych. Dziś mamy dworzec autobusowy w pobliżu kolejowego, ale jest on na terenie prywatnym.

 Dalsza część programu

Goście obejrzeli teren na zapleczu dworca autobusowego, podwórka wspólnot mieszkaniowych, które w ramach programu rewitalizacji zmieniły oblicze, by w końcu dojść do Rynku.

MW

Ewa Balanicka – Mazowsze

Jestem pod dużym wrażaniem konsekwencji korzystania ze środków UE. Umiejętności łączenia różnych programów aby osiągnąć jeden – wspólny efekt.

Bardzo mi się podoba pomysł umiejscowienia biblioteki na dworcu PKM-ki. To może przynieść dobry efekt w działaniach propagujących czytelnictwo. Jest wielce prawdopodobne, że podróżujący czekając na pociąg sięgnie po książkę.

Według mnie dobrym pomysłem było także zdjęcie asfaltu na rynku miasta. Mam przekonanie, że warto odzyskiwać taką powierzchnię jako pozytywną przestrzeń dla mieszkańców. To polepsza jakość ich życia. Sądzę, że to była słuszna decyzja władz Kartuz.

Bardzo ciekawie wygląda obecny wystrój centralnej części rynku i na pewno po zakończeniu prac budowlanych będzie się on prezentował okazale.

Jestem w Kartuzach po raz pierwszy i powiem, że miasto zrobiło na mnie dobre wrażanie. Na pewno  będę polecać swoim znajomym aby zajrzeli tu latem.

Cały artykuł będzie dostępny w naszym wydaniu na dzień 21.11.2017

Galeria zdjęć dostępna na naszym fanpage na Facebooku – kliknij tutaj.

Komentarze