Gmina Stężyca Inwestycje

ŚCIEŻKI I WĘZEŁ W GOŁUBIU WIDAĆ JUŻ W CAŁEJ OKAZAŁOŚCI

Coraz bliżej zakończenia pierwszego etapu budowy ścieżek rowerowych na terenie gminy Stężyca. Niektóre z nich już służą rowerzystą. Stanęły już główne konstrukcje węzła integracyjnego w Gołubiu.

Pierwszy etap ambitnego zadania, jakim jest opasanie gminy siecią ścieżek rowerowych powoli dobiega końca. Już na początku sierpnia wylano asfalt na kilkuset metrach od strony Stężycy na ścieżce wiodącej do Gołubia. Od razu pojawili się na tym odcinku rowerzyści. W miarę jak nawierzchni asfaltowej przybywało – przybywało też użytkowników.

Jak podaje w komunikacie stężycki magistrat w tygodniu 21-25 sierpnia asfalt otrzymała też ścieżka Zgorzałe – Stężyca.

Dla przypomnienia

Pierwszy etap budowy sieci ścieżek to blisko 20 kilometrów tras łączących Stężycę z Gołubiem i Zgorzałem oraz Gołubie ze Zgorzałem i z Szymbarkiem. Ta ostatnia ścieżka prowadzić też będzie dalej – do drogi krajowej nr 20. W kolejnych latach powstaną następne trasy Stężyca – Żuromino – Borucino – Wygoda i Borucino – Kamienica Szlachecka i Żuromino Wybudowanie – Nowa Wieś – Klukowa Huta. Będą one łączyć się ze ścieżkami w innych gminach. Na trasy gminy Somonino będzie można przedostać się w Wieżycy, połączenie z gminą Sulęczyno będzie w okolicach Węsior, a z gminą Chmielno – w Wygodzie.

Węzeł integracyjny

Daleko zaawansowane są też prace przy węźle integracyjnym w Gołubiu. Kiedy na początku sierpnia przejeżdżający tuż obok drogą widzieli jakąś dziwną konstrukcję, to w połowie miesiąca wszystko się wyjaśniło. Była to kładka widokowa z podjazdem dla rowerów. Widać już zarys, parkingów dla samochodów osobowych. Powstanie tu także infrastruktura związana z obsługą projektowanej ścieżki rowerowej (wiata z wypożyczalnią rowerów, punkt informacji turystycznej), toaleta, a cały teren otrzyma nowoczesne energooszczędne oświetlenie.

MW

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze