Wokół nas

Sebastian Wicki wśród laureatów

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbył się finał X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. O główną nagrodę rywalizowało 24 finalistów z 9 pomorskich miast. Indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku zdobył Sebastian Wicki z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Kościerzynie.

Zadaniem młodych ludzi było zdiagnozowanie najistotniejszych problemów porządkowych
w swoim mieście lub gminie i zaproponowanie rozwiązań tych problemów z punktu widzenia straży miejskiej lub gminnej. Zwycięski projekt przedstawiał strażnika gminnego, współpracującego z różnymi instytucjami, gdyż wspólnie można zrobić dużo więcej dla bezpieczeństwa. Przypomnijmy, że Kościerzynę w finale reprezentowało czterech uczniów klasy policyjnej z „Ekonomika”. Oprócz zwycięzcy byli to: Alicja Jutrzonka, która zajęła piąte miejsce, Daniel Toczek – ósme oraz Aleksandra Hildebrandt – dwudzieste. Wzorem roku ubiegłego specjalne wyróżnienie odebrał szkolny koordynator, który przygotował zwycięzcę olimpiady. Dla niego GWSH przygotowała darmowy indeks na dowolnie wybrane studia podyplomowe.

24-ech najlepszych w finale

Do udziału w X Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie zgłosiło się ponad tysiąc osób. Ostatecznie w pierwszym etapie konkursu, który odbył się 3 stycznia 2017 roku, do pisania testu zasiadło 770 uczniów z 45 pomorskich szkół. 1 lutego, w ramach drugiego etapu, zmierzyło się 391 osób. Spośród nich do finału zakwalifikowało się 28 najlepszych. Jednym z regulaminowych wymogów konkursu było złożenie autorskiego projektu. Prace dostarczyły 24 osoby i to one spotkały się w finale. Głównymi organizatorami X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem
„Ja, strażnik…” byli: Straż Miejska w Gdańsku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Konkurs współorganizowały straże miejskie z Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa. Honorowym patronatem X Olimpiadę objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Gdańska.

A.B.

x-olimpiada-wiedzy-o-bezpieczenstwie_3-crop

 

Komentarze