Wokół nas

Niech się dobrze chowają!

Tradycją powiatu kartuskiego kultywowaną od początku jego istnienia są odwiedziny włodarzy – starosty i przewodniczącego Rady Powiatu u nowych, narodzonych w Nowy Rok mieszkańców. W tym roku było ich pięcioro.

Dzieci dostały wyprawki, a rodzice życzenia od odwiedzających. Oficjalnym gościom towarzyszył prezes Powiatowego Centrum Zdrowia Karol Góralski.

 

Pierwsza z pierwszych

Pierwszym urodzonym w tym roku dzieckiem jest Estera Wiśniewska z Gowidlina. Dziewczynka przyszła na świat o godz. 6.35 rano. Estera to trzecie dziecko Karoliny i Marka Wiśniewskich. Ma dwóch braci 4-letniego Nikodema i 1,5-rocznego Marcela.

 

Tuż za nią

W Nowy Rok urodzili się również Sylwester – syn Agnieszki i Grzegorza Kujawskich z Niestępowa, Fabian – syn Natalii i Daniela Parackich ze Zgorzałego, Blanka – córka Kingi i Krystiana Driwa z Garcza i Natalia – córka Magdaleny i Pawła Wójcików z Sulęczyna.

 

A tak naprawdę…

Dzieci budziły taki zachwyt odwiedzających włodarzy, że w pewnym momencie podczas wizyty u pierwszej wśród odwiedzanych noworodków przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Woźniak przy świadkach zażądał: „Napiszcie, że to moje”. Piszemy i gratulujemy.

 

Z roku na rok więcej

Powiat kartuski jest zagłębiem demograficznym kraju Przoduje gmina Sierakowice, ale inne gminy depcą jej po piętach. W dodatku kartuski szpital cieszy się dobrą opinią i przyjeżdżają tu rodzić kobiety nawet z Trójmiasta. Dlatego nowo narodzonych przybywa. W 2014 r. było ich 1222, w 2015 – tylko do połowy września 893, a w ubiegłym roku dokładnie 1400. W tym roku zapowiada się jeszcze więcej. Na normalną tendencję wzrostową nałoży się bowiem efekt programu „Rodzina 500+”.

MW

Komentarze