Gmina Sierakowice Powiat kartuski

„SIERAKOWICE KRAINA MIŁOŚCI” Z DRUGIM MIEJSCEM

 

Prestiżowy sukces uczennicy ZSP

Katarzyna Wesółka – uczennica IV klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, zajęła II miejsce  podczas IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie, organizowanego przez Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni.

Warto przypomnieć, że w etapie szkolnym turnieju najlepiej wypadła Kamila Młyńska z  klasy  II TE,  zajmując I miejsce, II miejsce zdobyła Ewelina Ruszkowska z klasy III TE, natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Katarzyna Wesółka z klasy IV TE. Jednak ze względu na pokrywające się terminy praktyk szkolnych  i kolejnego etapu konkursu  dwóch pierwszych uczestniczek, tylko Kasia wzięła udział w finale. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano dziewięciu finalistów ze  szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego, w tym Katarzynę Wesółkę.  Zadaniem finalistów było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat wybranego miejsca w województwie pomorskim i przedstawienie projektu jury oraz gościom przy wykorzystaniu sprzętu multimedialnego  w ZSHG w Gdyni.

Na początek test

Przed prezentacją uczestnicy rozwiązywali  test wiedzy o województwie pomorskim, który składał się z dwudziestu pytań. Prezentacja multimedialna oceniana była w pięciu kategoriach, tj.: oryginalność tematu, poprawność merytoryczna, sposób przedstawienia prezentacji multimedialnej, poprawność wykonania prezentacji multimedialnej, prezentacja ucznia. K. Wesółka  przygotowała prezentację pt.: „Sierakowice kraina miłości”, do której zdjęcia wykonywała uczennica klasy III LO Natalia Zdrojewska. Dziewczęta wspaniale uchwyciły na fotografiach piękno naszego regionu i kultury. Jury było pod wrażeniem swobody i rzetelności informacji z jaką zdolna uczennica z Sierakowic przedstawiała prezentację. Mimo dużej konkurencji spisała się rewelacyjne, zdobywając ostatecznie II miejsce. Warto dodać, że Katarzyna po konkursie udzieliła jeszcze wyczerpującego wywiadu w języku kaszubskim w Radiu Gdańsk.

ZSP Sierakowice/BM

Komentarze