Gmina Sierakowice Powiat kartuski Szkolnictwo

SIERAKOWICE. ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Przyszli uczniowie odwiedzili szkołę

Pierwszy dzień wiosny to tradycyjnie Dzień Wagarowicza. Wiadomo, że w tym dniu normalne zajęcia cieszyłyby się minimalną frekwencją. Dlatego szkoły prześcigają się w wymyślaniu na ten termin atrakcji. W Sierakowicach Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych wspólne z Branżową Szkołą I stopnia rocznie organizują w tym czasie Dzień Otwarty.

W Dniu Otwartym szkoła przedstawia się gimnazjalistom i ich rodzicom. Można wtedy zapoznać się z ofertą edukacyjną, osiągnięciami, zasobami i możliwościami szkoły. Można było zwiedzić klasy i pracownie.

Spore zainteresowanie

Na zaproszenie ZSP odpowiedzieli gimnazjaliści z Sierakowic, Mściszewic, Gowidlina, Sulęczyna, Bukowiny, Kamienicy Królewskiej, Miechucina i Tuchlina. Uczniów i ich opiekunów, witali w szkolnym holu dyrektorzy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Grzegorz Machola i Branżowej Szkoły I stopnia Krystyna Formela. W „salonie recepcyjnym” opiekę nad młodzieżą przejmowali uczniowie. W ośmioosobowych grupach gimnazjaliści wyruszali na trasę po szkole.

Zwiedzanie z atrakcjami

Poznawanie szkoły to nie tylko obejrzenie pracowni. Odwiedzający szkołę uczniowie dostawali też zadania tematycznie związane z odwiedzanymi miejscami. Ich wykonanie pozwalało na ułożenie finalnego reklamującego szkołę hasła: „Tylko w Sierakowicach ekonomista skalkuluje, agrobiznesem wyprodukuje, żywieniowiec ugotuje, licealista sfotografuje, Branżówka naprawi, co się zepsuje!”. Dla grup, które najszybciej odgadły hasło były nagrody. Atrakcje były wszędzie, ale najwięcej na sali gimnastycznej. Były tu stanowiska prezentujące dokonania szkoły – sportowe i rekreacyjne, dziennikarskie i fotograficzne. Szkoła Branżowa prowadziła też stanowisko fryzjerskie.

Dzień otwarty to okazja zapoznania przyszłych uczniów ze szkołą. Sądząc po zadowoleniu gości, znaczna ich część zamierza właśnie tu złożyć papiery.

MW

Komentarze