Powiat kartuski Szkolnictwo

SP W CZECZEWIE OTRZYMAŁA IMIĘ JANA PAWŁA II

Doniosła uroczystość związana z nadaniem szkole w Czeczewie imienia św. Jana Pawła II odbyła się 16. października. Data ta nie jest przypadkowa, gdyż tego dnia przypada 39. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Odświętny nastrój w Czeczewie dało się wyczuć daleko przed budynkiem szkoły. Elegancko ubrani mieszkańcy, druhowie z OSP kierujący ruchem oraz mnóstwo samochodów jadących w stronę szkoły, przyciągały uwagę przypadkowych osób. Po długich przygotowaniach i po przeprowadzonym głosowaniu wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców, miejscowa szkoła otrzymała imię św. Jana Pawła II, wstępując tym samym do dużej rodziny szkół noszących imię wybitnego Polaka.

Inauguracja w kościele

Zanim nastąpiły uroczystości na terenie szkoły, uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście wzięli udział we mszy świętej, w kościele w Czeczewie.

W trakcie mszy, tuż po kazaniu nastąpiło poświęcenie sztandaru szkoły. Fundatorem sztandaru był proboszcz parafii w Czeczewie ks. Józef Kuchta. Po zakończeniu kościelnej części uroczystości, jej uczestnicy prowadzeni przez orkiestrę dętą przeszli do budynku odnowionej niedawno placówki. Przed szkołą nastąpiło poświęcenie i odsłonięcie tablicy pamiątkowej upamiętniającej patrona. Aktu poświęcenia dokonał dziekan dekanatu Kielno ks. Piotr Gruba, natomiast uroczystego zerwania biało-czerwonej wstęgi dopełnili: dr Monika Kończyk – pomorski kurator oświaty, Jerzy Stachurski – dyrektor szkoły, Andrzej Wyrzykowski – wójt gminy Przodkowo oraz ks. Józef Kuchta – proboszcz parafii w Czeczewie. Następnie wszyscy zaproszeni goście udali się do sali gimnastycznej, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Najważniejsza z nich to odczytanie przez przewodniczącego rady gminy Dariusza Toporka uchwały o nadaniu szkole imienia św. Jana Pawła II i wręczenie uchwały dyrektorowi oraz przekazanie sztandaru przez dyrektora uczniom. Następnie nastąpiła prezentacja sztandaru z omówieniem jego symboliki oraz wokalna interpretacja hymnu szkoły przez uczniów.

Czytaj więcej w naszym wydaniu z dnia 17.10.2017r.

Więcej zdjęć na naszym profilu na facebook’u.

B.Mielnik

Komentarze