Wokół nas

Spór z projektantami opóźnił prace

Po kilkumiesięcznych problemach technicznych, udało się wznowić prace przy budowie budynku socjalnego w Kościerzynie. Na nowe mieszkania w tym obiekcie czekają 24 rodziny. Według zapewnień miasta, inwestycja ma być gotowa pod koniec tego roku.

Powodem opóźnień był spór z projektantem budynku dotyczący posadowienia obiektu. – O podmokłym terenie w tym miejscu wiedzieliśmy, chodziło tylko o konkretne rozwiązania. Ale sprawa została rozwiązana – mówi burmistrz Kościerzyny Michał Majewski. Nowy budynek socjalny powstaje przy ulicy Gajowej na Osiedlu Wierzysko.

Podmokły grunt

Prace przy budowie rozpoczęły się wiosną ubiegłego roku. Wtedy okazało się, że wykonawca nie zrealizuje rozwiązań zaproponowanych w projekcie inwestycji. Chodziło o posadowienie budynku na podmokłym gruncie. – Pierwszy projekt przewidywał studnie, a wykonawca powiedział, że tych studni na takim gruncie nie jest w stanie zrobić. Zdecydowaliśmy się, również ze względu na bezpieczeństwo pracowników, aby część budynku posadowić na palach – tłumaczy Michał Majewski.

2 mln zł

Obecnie gotowa jest już pierwsza kondygnacja budynku. – Ściany parteru są wybudowane, przygotowujemy się do zalania stropu – mówi burmistrz miasta. Według zapewnień wykonawcy budynek powinien być gotowy pod koniec tego roku. Jego budowa finansowana jest ze środków własnych miasta i wyniesie prawie 2 mln złotych. W nowym budynku socjalnym będą 24 mieszkania, w tym dwadzieścia jednopokojowych i cztery dwupokojowe.

                                           art-kosc-budynek-socjalny

                                                                                                              Acd

Komentarze