Sport Wokół nas

SPORT. NAJLEPSZY SPORTOWIEC 2017. SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW

W plebiscycie na najpopularniejszego sportowca województwa pomorskiego organizowanego przez lokalny dziennik znaleźli się także sportowcy z naszych powiatów.

Spektakularnym sukcesem zakończył się plebiscyt dla młodego karateki z Kościerskiego Klubu Karate-Do „Seiunchin” – Mateusza Jażdżewskiego. Kościerzynianin zdecydowanie wygrał finał wojewódzki w konkurencji na najpopularniejszego sportowca – juniora 2017 roku. Uroczysta gala, transmitowana na żywo przez Telewizję Gdańsk odbyła się 4 stycznia w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Rywalizacja w czasie której kibice głosowali za pomocą sms-ów na wybranych kandydatów, toczyła się w dwóch etapach. Wybierano najpopularniejszych sportowców, sportowców-juniorów, trenerów oraz drużyny.

Mateusz Jażdżewski zdecydowanie wygrał finał wojewódzki gromadząc 2433 głosy i nad drugim w kolejności juniorem z powiatu lęborskiego uzyskał ponad 500 głosów przewagi. W nagrodę otrzymał m.in. czek od Marszałka Województwa Pomorskiego na kwotę 2 tys. zł. Jego trenerem od początku jest Paweł Liedtke.

Na piątym miejscu uplasował się Sebastian Bir – zapaśnik GKS Cartusia Kartuzy. Rok 2017 to sezon, w którym Sebastian jako jedyny zawodnik Gks Cartusia Kartuzy zdobył medale w dwóch kategoriach wiekowych i są tą to brązy w kat. senior oraz młodzieżowiec. Sebastian może uznać mijający rok za bardzo udany, a piąte miejsce jest podkreśleniem wartości tych wyników.

red.

Komentarze