Gmina Lipusz

Na sportowo i muzycznie w Lipuszu

Lipusz. Święto Lipusza

Tegoroczne święto Lipusza już za nami. Tradycyjnie nie zabrakło emocji – prawie 400 sportowców stanęło na starcie ,,Pętli Tuszkowska Matka”. Zgromadzeni świetnie bawili się także do muzyki Maraqui i Bobiego.

Imprezę wspólnie zorganizowali GOKSiR Lipusz, gmina oraz stowarzyszenie Kaszuby Biegają. Obok sportowych zmagań, przygotowali oni atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych.
Już o godzinie 7. rano nad jeziorem Karpno rozpoczęły się zmagania wędkarskie. Najlepszy w nich okazał się Ryszard Ostrowski. Kolejne miejsca na podium przypadłem Pawłowi Orłowskiemu i Andrzejowi Cyrzanowi.

Dalsza część imprezy toczyła się po południu. Po wyścigu ,,Pętla Tuszkowska Matka” na stadionie w Lipuszu zgromadziły się tłumy. Najmłodsi podziwiali spektakl ,,Przygody Kapitana Drabinki” przygotowany przez Teatr Kubika.  Później aktorzy przeprowadzali animacje dla dzieci. Najmłodsi uczyli się chodzić na szczudłach oraz mieli okazję wykazać się talentem plastycznym, wspólnie tworząc wielką mapę. Atrakcje dla dzieci przygotowali również harcerze, którzy malowali im twarze w rozmaite wzory.
-Dzieci bawiły się świetne. Spektakl teatralny zainteresował wszystkich. Również przygotowane animacja były bardzo dobrym pomysłem, każdy rwał się do rysowania – mówi Aleksandra Tokarska-Klasa z GOKSiRu Lipusz.

Bawili się do białego rana

Ci nieco starsi świetnie spędzili czas podczas koncertów zespołu Maraquja, który wykonywał  największe przeboje minionych lat w nowych porywających do tańca aranżacjach oraz discopolowy zespołu Bobi Po ich występach rozpoczęła się biesiada z Piotrem Szycą, która trwała prawie do trzeciej w nocy.

Impreza dofinansowana została z operacji w zakresie działania” Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze.

 

KL

Komentarze