Wokół nas

Sprawna akcja uchroniła przed stratami

W piątkowe popołudnie zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem, do którego doszło w kurniku w Tuchlinie. Dzięki natychmiastowych i sprawnym działaniom szybko udało się opanować zagrożenie i znacząco ograniczyć straty.

W piątek około godz. 15.30 zgłoszenie o pożarze wewnątrz kurnika w Tuchlinie (gm. Sierakowice) otrzymał dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kartuzach

Okazuje się, że spaleniu uległo około 50m2 ściółki oraz część sufitu. Straty są niewielkie. Dzięki dobrym zadysponowaniu jednostek oraz sprawnym działaniom strażaków udało się uratować niemal cały obiekt.

Jak informuje Straż Pożarna w Kartuzach, właściciele do południa przygotowywali ściółkę w kurniku. W godzinach popołudniowych zauważono duże zadymienie wewnątrz obiektu. Pożarem objęta była ściółka, jak i sufit. W związku z tym po przybyciu pierwszych zastępów przystąpiono natychmiast do działań gaśniczych, wchodząc do środka zlokalizowano pożar przy pomocy kamer termowizyjnych, a następnie ugaszono go.

Straty wstępnie oszacowano na około 20 tys. zł. Wartość uratowanego mienia wynosi około 300 tys. zł.

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Ustala to policja. Jednak teraz podaje się iż przyczyną było zaprószenie ognia lub zwarcie instalacji elektrycznej.

W gaszeniu pożaru wzięło udział sześć zastępów straży pożarnej z OSP Tuchlino, OSP Mściszewice, OSP Gowidlino, OSP Sierakowice oraz JRG Kartuzy.

Nad./opr.red.

osp-sierakowice-2

 

osp-sierakowice-1

Komentarze