Gmina Liniewo

Sprzęt za 50 tys. dla druhów

Liniewo. Wsparcie dla OSP

Ministerstwo Sprawiedliwości przeznaczyło środki finansowe na wyposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych. Jednym ze szczęśliwych beneficjentów tego wsparcia została OSP Liniewo, która wzbogaciła się o zestaw hydrauliczny do ratownictwa technicznego.

 

Na pozyskany zestaw holenderskiej firmy Holmatro składają się m.in.: węże hydrauliczne, motopompa, nożyce hydrauliczne, rozpieracz kolumnowy oraz rozpieracz ramieniowy. Wartość sprzętu wynosi prawie 50 tys. zł.                                                                                         – Zostałem wyznaczony w województwie pomorskim, który odpowiadać będzie za podział środków finansowych dla poszczególnych jednostek. Zastanawiając się nad podziałem pieniędzy, kierowałem się zabezpieczeniem dróg, stąd też jeden z zestawów do ratownictwa technicznego trafił do OSP Liniewo – powiedział podczas uroczystego przekazania sprzętu w Urzędzie gminy Liniewo, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Tomasz Klinkosz.

Podziękowania wójta gminy Liniewo

Podczas uroczystości przekazania zestawu hydraulicznego słowa podziękowania wyraził też wójt gminy Liniewo Mirosław Warczak.

– Dziękuję Ministerstwu Sprawiedliwości za to, że uruchomiło taki fundusz i przeznaczyło środki na wyposażenie jednostek OSP, przyczyniając się do podniesienia poziomu prowadzonych działań ratowniczych w terenie. Niech ten sprzęt służy jak najdłużej, choć wszyscy chcielibyśmy, aby okazji do jego wykorzystywania było jak najmniej – powiedział wójt M. Warczak. Aby uzyskać dofinansowanie pozyskiwane w tym celu przez gminy, wystarczyło wnieść wkład własny w wysokości 1 proc. wartości sprzętu.                                     BM

 

Apla:

Jerzy Bałachowski – Komendant Gminny OSP w Liniewie: Przez wiele lat strażakom-ochotnikom różne rzeczy obiecywano. Tak było i w tym przypadku. Nie do końca wierzyliśmy, że ten sprzęt otrzymamy. Ale tym razem się udało i jesteśmy bardzo wdzięczni Ministerstwu Sprawiedliwości za ten sprzęt, który będzie służył przede wszystkim mieszkańcom naszej gminy i całego powiatu. Wdzięczni jesteśmy też naszemu Komendantowi Powiatowemu PSP za pomoc w uzyskaniu środków na ten sprzęt. Zestaw który otrzymaliśmy z pewnością przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego na wyższy poziom.

 

Komentarze