Sport

SREBRO DLA AMELII GASZEWSKIEJ I MAGDALENY MIELNIK

Ponad 700 zawodników z 11 państw wzięło udział w dwóch wielkich imprezach rangi europejskiej w karate tradycyjnym, jakie odbyły się w miniony weekend w Lublinie. Kadeci, juniorzy i seniorzy rywalizowali w Klubowych Mistrzostwach Europy, natomiast zawodnicy do 13. roku życia walczyli o medale w V Pucharze Europy Dzieci.

 

Kolejny medal do swojej bogatej kolekcji dołożyła mieszkanka Nowej Karczmy Magdalena Mielnik, która wraz ze swoją trzyosobową drużyną kobiet reprezentującą Krakowski Klub Karate Tradycyjnego, zdobyła srebrny medal w Klubowych Mistrzostwach Europy seniorów w konkurencji kumite (wolna walka). Magdalena Mielnik została powołana też do składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Karate Fudokan, które odbędą się za dwa tygodnie w Cluż-Napoka w Rumunii.

 

Młodzicy piszą historię

 

Historyczny sukces odnieśli za to młodzi zawodnicy Kościerskiego Klubu Karate-Do „Seiunchin”, podopieczni Wojciecha Mrowińskiego. Po raz pierwszy w historii europejskich zawodów dziecięcych – dwójka kościerzynian wdarła się do strefy medalowej. Amelia Gaszewska zdobyła srebrny medal w kata indywidualnym, natomiast Julian Rekowski z sekcji w Lipuszu zajął czwarte miejsce w tej samej konkurencji wśród chłopców. Julek w walce o brąz uległ nieznacznie reprezentantowi Izraela.

Bardzo blisko medalowych pozycji były też: Antonina Czarnowska – sekcja Lipusz i Monika Pałubicka . Obie weszły do ćwierćfinału i w walce o strefę medalową przegrały swoje pojedynki, plasując się ostatecznie na miejscu 5-8. Ponadto Kościerzynę w zawodach reprezentowali: Maksymilian Gdaniec – sekcja Lipusz, Jakub Liedtke, Hubert Mrowiński oraz Oliwia Wnuk-Lipińska.

Wyjazd i pobyt w Lublinie młodych zawodników kościerskiego klubu, możliwy był dzięki przyjacielskiemu wsparciu Zakładów Porcelany Stołowej Lubiana SA.

 

BM

Komentarze