Gmina Stara Kiszewa Powiat kościerski

STARA KISZEWA. GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Po raz szesnasty uczniowie szkół z terenu gminy rywalizowali w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej i Poezji Śpiewanej. Siedmioro laureatów reprezentować będzie gminę konkursie powiatowym.

 Jak podkreślali obserwatorzy tej szkolnej rywalizacji, poziom reprezentowany przez uczestników jest coraz wyższy. W tym roku dobór prezentowanego repertuaru przez uczniów był  bardziej dopasowany do możliwości ich czucia i wyobrażenia, zsynchronizowanego z możliwościami ekspresji werbalnej i formy przekazu, jaką chcieli oddać słuchaczom. Duża w tym zasługa mocno zaangażowanych nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do tej rywalizacji. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III szkoły podstawowej, klasy IV – VI szkoły podstawowej,  klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum.
Wyniki konkursu

Łącznie wystartowało w konkursie 18. uczniów, wytypowanych wcześniej w eliminacjach szkolnych. Laureatów konkursu nagrodził wójt gminy Stara Kiszewa Marian Pick, który wręczył im dyplomy i nagrody książkowe. Poza zwykłą rywalizacją, uczniowie za namową i zaangażowaniem swoich nauczycieli dawali świadectwo wrażliwości na piękno polskiej poezji, brali udział w popularyzacji literatury pięknej i osobiście obcowali z kulturą wyższą. Nie bez znaczenia pozostawała też sztuka interpretacji, co z pewnością  będzie miało znaczenie w kolejnych etapach ich edukacji. Jury pod kierownictwem Wiesławy Romańskiej-Tochy ostatecznie postanowiło, że na szczeblu powiatowym gminę reprezentować będą następujący laureaci: Konstancja Brzoskowska, Wiktor Okoniewski, Natalia Przewłocka, Antonina Okoniewska, Alan Engler, Nikola Knitter i Natalia Rietzel.

BM

Komentarze