Gmina Stężyca

Stężyca. Otwarcie stadionu

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Otwarcie stadionu Arena Radunia w Stężycy to jednocześnie zakończenie tworzenia Nadraduńskiego Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Oprócz pełnowymiarowego stadionu lekkoatletycznego w skład centrum wchodzą dwa boiska – orlik i treningowe, dom sportowca oraz infrastruktura komunikacyjna – parking dla 120 pojazdów, ścieżki rowerowe, chodniki.

Stadion poświęcił ks. Grzegorz Borowiec, a następnie nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. Zaproszono do niego wielu vipów. Parlament reprezentowali posłowie Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Stanisław Lamczyk; władze województwa wicemarszałek Krzysztof Trawicki, radny sejmiku Hubert Lewna i zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Maciej Kowalczuk; władze Pomorskiego Związku Piłki Nośnej – Marek Jankowski i Olaf Dramowicz. Byli też lokalni samorządowcy z wicestarostą Bogdanem Łapą.

Inwestycja

Stadion jest lekkoatletyczny, jednak na jego trawiastej płycie znajduje się pełnowymiarowe boisko piłkarskie. Otoczony jest 4-torową bieżnią tartanową – dla sprinterów na odcinku 100 m bieżnia ma 6 torów. Przy stadionie znajduje się kryta i nagłośniona trybuna dla 450 kibiców. Na razie nie jest oświetlona, ale jest możliwość instalacji reflektorów. Budowę kompleksu sportowego rozpoczęto w 2013 roku. Sam stadion powstawał od 2015 r. Wykonawcą inwestycji było przedsiębiorstwo Elwoz.

Więcej informacji na ten temat w nowym wydaniu Kuriera Kaszubskiego z dn. 1.08

Komentarze