Gmina Sulęczyno Inwestycje OSP

STRAŻNICA JAK NOWA – PIĘKNA, NOWOCZESNA I BARDZIEJ EKONOMICZNA

W sobotnie popołudnie 17 lutego w Mściszewicach uroczyście otwarto i poświęcono wyremontowaną strażnicę OSP. W wydarzeniu wzięli udział członkowie jednostki , władze samorządowe i przyjaciele mściszewickich druhów.

Na placu przed strażnicą w dwuszeregu stanęli członkowie jednostki. Obok strażaków czynnych w czerwonych koszulach młodzieżówka. Po drugiej stronie placu zaproszeni goście : samorządowcy z wójtem Bernardem Gruczą i przewodniczącym rady gminy Kazimierzem Glinieckim, dyrektor miejscowej szkoły, sołtys i przyjaciele jednostki.

Uroczystość rozpoczął tradycyjny meldunek złożony najwyższym władzom strażackim w gminie- dh Andrzejowi Rodzie komendantowi Gminnego Związku OSP RP .  Zagrała strażacka orkiestra i powoli rolety odsłoniły oba wyremontowane boksy garażowe. Potem była wspólna modlitwa poprowadzona przez księdza Marka Labuddę  i poświęcenie obiektu. Tak samo poświęcony  został obraz św. Floriana ufundowany jednostce przez sołtys Marię Stencel, Celinę i Wiesława Spychalskich z firmy Celbud i Renatę Węsierską dyrektora miejscowej szkoły. Z  okolicznościowym słowem zwrócił się do obecnych wójt Bernard Grucza.

Remiza jak nowa

Na ten remont strażacy czekali od dawna. Zrealizowany został w ramach projektu  termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w gminie.

W ramach remontu ocieplono ściany zewnętrzne i fundament strażnicy styropianem, a dach wełną mineralną. Chodziło o to aby poprawić izolacje budynku, gdyż po remoncie jej ogrzewanie przejmie głębinowa pompa ciepła. Wewnątrz zostały wymienione instalacje: wodna i kanalizacyjna. Poprawiono wygląd pomieszczeń garażowych poprzez położenie nowych posadzek i powieszonego sufitu z płyt karton gips. Budynek dostał też podjazd dla osób niepełnosprawnych.

D. Tryzna

Więcej zdjęć w wydarzenia na naszym fanpage na Facebooku – kliknij tutaj.

Komentarze