Wokół nas

,,Sucovia 2017″ dla ,,Siedmniu Wspaniałych”

Galę rozpoczęto projekcją filmu prezentującego gminę. Po filmie i wystąpieniu burmistrza Wojciecha Kankowskiego prowadząca imprezę Bożena Olechnowicz przedstawiła Kapitułę nagrody. W tym roku weszli do niej Aleksandra Rogalewska, Justyna Beyer-Rosener, Andrzej Karczewski, Tyberiusz Treder, Albin Bychowski, Jan Żółtowski i Józef Belgrau. W końcu przedstawiono nominowanych i nagrodzonych.

 

W kategorii Kultura

Do nagrody nominowano Barbarę Herrmann-Myszk, przewodniczącą KGW w Chwaszczynie;  Roberta Reglińskiego – od 1979 r. członka-założyciela, a od 2002 r. prezesa Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Bazuny im. Aleksandra Tomaczkowskiego.Trzecim nominowanym i nagrodzonym jest Marian Jeliński – działacz promujący kulturę Kaszub. Dzięki jego staraniom na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego wpisano hafciarstwo kaszubskie szkoły żukowskiej.

 

Sport

Tu nominowano drużynę seniorów piłki ręcznej GKS Żukowo, która w tym roku doznała tylko dwóch porażek i awansowala do I Ligi rozgrywek; Filipa Wendta karatekę z KS Gokken, złotego medalistę Mistrzostw Polski Młodzieżowców i dwukrotnego brązowego medalistę Mistrzostw Europy Karate Shotokan w Salonikach i Sekcję Lekkoatletyczną GKS Żukowo. Spośród nominowanych wybrano piłkarzy ręcznych. W imieniu drużyny nagrodę odebrał trener Jakub Bonisławski.

 

Społecznicy

W kategorii inicjatywy społeczne nominowano: Aleksandrę Kobielę – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Heweliusz; Klub Sportowy Sulmin, który – poza dzialalnością stricte sportową – działa na rzecz mieszkańców wsi. Trzecią nominowaną i jednocześnie nagrodzoną jest Wioleta Krause.Laureatka regularnie angażuje się w akcje charytatywne na rzecz dzieci. W 2016 roku w ramach akcji „Rowerowo – aktywnie i zdrowo Milenka promuje gminę Żukowo” samotnie przejechała na rowerze 1200 km zbierając środki na leczenia małej Milenki.

 

Edukacja

W tej kategorii także nominowano Aleksandrę Kobielę, a poza nią Mirosławę Żołnę dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 w Żukowie i Krystynę Rogalewską polonistkę i pionierkę nauczania języka Kaszubskiego w gminie. I to wlaśnie ona zdobyła nagrodę.

 

Gospodarka

W tej kategorii nagrodzono Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „Polkar” z Żukowa. Przedsiębiorstwo porowadzi szkolenia operatórów maszyn do robót ziemnych, budowlanych i drogowych. Nagrodę odebrał właściciel firmy Ryszard Karpus. Firma była bezkonkurencyjna, bo w tej kategorii nie przyznano nominacji.

 

Poza tym

Michał Bryła prezes Zarządu firmy Siódme Niebo otrzymał nagrodę honorową Mecenas za wsparcie udzielane regularnie od 2012 r. KS Sulmin. Robert Regliński, choć nie udało mu się zdobyć nagrody w kategorii Kultura, został uhonorowany nagrodą burmistrza.

Imprezę uświetnił koncert Big Bandu Jana Konopa z Joanną Knitter, która śpiewala utwory z repertuaru Elli Fitzgerald.

glowne

Komentarze