Sport

Sukcesy architektów krajobrazu, informatyków i kucharzy

Skończył się rok, więc w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie podsumowano realizowany tu projekt „Zdobywam doświadczenie zawodowe w krajach Unii Europejskiej”. Program okazał się dużym sukcesem.

Na uroczystość podsumowującą projekt przybyli przedstawiciele władz powiatu z obojgiem starostów Janiną Kwiecień i Bogdanem Łapą, władz oświatowych z wizytatorką Kuratorium Oświaty Haliną Kwapińską, nauczyciele, pracodawcy, rodzice.

 

To nie tylko wiedza i umiejętności

W programie brali udział uczniowie kształcący się na architektów krajobrazu, informatyków i kucharzy. Ci pierwsi odbywali praktyki w Londynie, pozostali – w Portugalii.

-Nasi uczniowie zostali bardzo wysoko ocenieni przez pracodawców – mówi dyrektor ZSP Kazimierz Klas – Architekci krajobrazu po praktyce w Londynie dostali od razu ofertę pracy. W Portugalii nie, bo to trochę za daleko, ale też uczniowie zebrali bardzo dobre referencje. To świadczy nie tylko o wiedzy i umiejętnościach fachowych, ale też i o dobrej znajomości języka, a przede wszystkim o cechach osobowych, które czynią z nich dobrych pracowników – uczciwości, staranności, punktualności, obowiązkowości…

Komentarze