Gmina Sulęczyno OSP Powiat kartuski

Sulęczyno. Święty Florian u druhów

Strażackie święto zgromadziło tu nie tylko druhów ich rodzin, ale też wielu sympatyków i przyjaciół. Wśród nich wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk.

Tradycyjnie święto rozpoczęło się od Mszy Świętej druhów i ich rodzin. Celebrował ją proboszcz. Po niej korowód uczestników przemaszerował do strażnicy.

W strażnicy OSP

Dalsza część uroczystości odbyła się w strażnicy OSP. Sulęczyńscy strażacy gościli swoich kolegów z wszystkich jednostek gminy, a także wielu dostojnych gości. Przybył wicewojewoda Mariusz Łuczyk, radny wojewódzki Jerzy Barzowski, starosta Janina Kwiecień, dyrektor Oddziału Wojewódzkiego ZOSP Edmund Kwidziński, silna reprezentacja władz gminy z wójtem Bernardem Gruczą, skarbnikiem Pawłem Trzebiatowskim i przewodniczącym Rady Gminy Kazimierzem Glinieckim oraz wiele innych osób.

Wójt dziękuje

Serię podziękowań i życzeń rozpoczął wójt. Dziękował strażakom za ofiarność, a w szczególności za ich pracę po ubiegłorocznej nawałnicy.

– W każdej potrzebie służycie społeczeństwu, za co Wam dziękuję. Niech Pan Bóg Wam błogosławi. Życzę Wam satysfakcji, radości, uśmiechu, byście z każdej akcji wracali zdrowi i cali – powiedział.

Wójt ujawnił też plany inwestycji powiatu, który zamierza zbudować drogę Sulęczyno – Gowidlino. Ma ona rozpocząć się tym roku, a termin jej ukończenia zależy od dostępności środków. Bernard Grucza zakończył swoje wystąpienie podziękowaniami dla wicewojewody za pomoc i współpracę w likwidowaniu skutków nawałnicy oraz w pozyskiwaniu środków na rozbudowę placówek oświatowych w Węsiorach i Mściszewicach. Nadmienił, że przedszkole w Węsiorach właśnie przeszło odbiór techniczny. W dowód wdzięczności podarował wicewojewodzie książkę o Sulęczynie.

MW

 

Czytaj więcej w wydaniu papierowym gazety z dnia 08.05.2018

Galeria zdjęć dostępna na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/pg/TygodnikKurierKaszubski/photos/?tab=album&album_id=827860654089579

Komentarze