Gmina Sulęczyno

ŚWIĘTY POJAWIŁ SIĘ WSZĘDZIE

W sobotę 9 grudnia gminę Sulęczyno objechał orszak świętych Mikołajów. Orszak rozpoczął się wcześnie, bo na trasie były wszystkie miejscowości gminy.

Głównym Mikołajem i inicjatorem orszaku, który już po raz dziesiąty pojawił się w gminie był radny powiatowy, przewodniczący Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Andrzej Potrac. Pomagali mu inni Mikołaje oraz śnieżynki i elfy. W ich role wcielili się radni sołtysi i wiele innych osób: Ewa Rekowska, Bernadeta i Jan Baske, Maria Łukowicz, Maria Labuda, Jan Zblewski, Łukasz Treder wraz z córką Nikolą, Katarzyna Stenka oraz kierowcy Mateusz Potrac i Robert Ziegert. Orszak jechał samochodem udostępnionym przez firmę Violetty i Piotra Mrozowiczów ozdobionym drzewkami świerkowymi i okolicznościowym banerem. Oczywiście tak ważny gość musiał mieć odpowiednią asystę, którą zapewniła sulęczyńska policja.

Frajda nie tylko dla dzieci

Orszak wszędzie był bardzo gorąco witany. Goście rozdawali dzieciom słodycze. A miejscowi – jak nam wyjawił najważniejszy Mikołaj – nie pozostawali dłużni. Częstowali Mikołajów rozgrzewającymi miksturami ułatwiającymi przetrwanie mroźnej pogody.

Mikołaje nie tylko spotykały się z dziećmi, ale też dały się zaprosić strażakom do Zdunowic. Objazd zakończono przy choince na placu przy Gimnazjum w Sulęczynie pięknie oświetlonym przez miejscową Ochotniczą Straż Pożarną.

Tegoroczną edycję objazdu Mikołajów wspierali Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie oraz lokalni sponsorzy.

MW

Komentarze