Gmina Przodkowo

Szarłata. Modernizacja szkoły

Nowa elewacja i nie tylko

Od połowy lipca trwają prace przy budynku Szkoły Podstawowej w Szarłacie. Na chwilę obecną została już ocieplona styropianem jedna ściana budynku.

Inwestycja finansowana jest m.in. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu ZIT. Wykonawcą tej inwestycji jest firma 4ml Budowa z Kartuz, która wcześniej zajmowała się także realizacją prac przy Bibliotece Publicznej w Przodkowie. Termomodernizacja budynku szkoły w Szarłacie ma zostać zrealizowana do 20 sierpnia.

Praca wre

Już w połowie lipca zdemontowano płyty azbestowe wraz z konstrukcją drewnianą i starym ociepleniem. Teren szkoły został zabezpieczony. Teraz trwa ocieplanie budynku – jedna ze ścian jest już pokryta styropianem. Działania na zewnątrz budynku mają zaowocować wykonaniem nowej, estetycznej elewacji z tynku mozaikowego. Dociepleniu ulegnie także część cokołowa budynku do 80 cm poniżej gruntu. Stropodach również zostanie zabezpieczony styropianem oraz papą termozgrzewalną. Oprócz tego  zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa na bardziej energooszczędną.

Wewnętrzne zmiany

W środku budynku również łatwo będzie zauważyć zmiany, a to za sprawą nowego oświetlenia. Zostanie zmodernizowana instalacja grzewcza. Szkoła będzie ogrzewana na pellet oraz grzejniki płytowe z możliwością regulacji temperatury. Wyremontowany i odnowiony obiekt z pewnością przyczyni się do większej oszczędności, jeżeli chodzi o wydatki na utrzymanie szkoły, a także zwiększy komfort nauczania uczniów tej szkoły podstawowej.

Do tematu będziemy powracać.

S.SZ

Komentarze