Gmina Karsin Kultura

TŁUMY DZIECI W OBJĘCIACH ŚW. MIKOŁAJA

Władze gminy Karsin z wójtem Romanem Brunke na czele nie zapominają o najmłodszych mieszkańcach. Tegoroczne Mikołajki cieszyły się wielkim powodzeniem i sprawiły mnóstwo radości dzieciom i ich rodzicom.

Samorząd gminy Karsin przeznaczył w tym roku kwotę 30 tys. złotych na organizację spotkań mikołajkowych dla dzieci. Ich organizacją zajęły się Domy Kultury, sołtysi, rady sołeckie i koła gospodyń wiejskich. I tak w niedzielne popołudnie 3 grudnia Święty Mikołaj odwiedził dzieci z sołectwa Osowo. Na sali w Domu Kultury zgromadziło się ponad 150 dzieci oraz ich rodzice. Wśród atrakcji znalazł się kiermasz ozdób adwentowych i świątecznych, występy artystyczne dzieci ze szkoły w Osowie oraz gry i zabawy z animatorem. Komisja konkursowa z proboszczem parafii w Osowie Ks. Mariuszem Wensierskim oraz wójtem Romanem Brunke wyłoniła laureatów konkursu „Choinka z piernika”. Najważniejszym jednak punktem dla wszystkich dzieci było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który rozdał wszystkim prezenty. Organizatorem Mikołajek byli Wójt Gminy oraz Dom Kultury i Szkoła w Osowie.

W Wielu jeszcze więcej dzieci

W sobotę 2 grudnia w wielewskim Domu Kultury odbyły się Mikołajki, które zorganizowane zostały przez Wójta Gminy oraz Dom Kultury. Około 250 dzieci bawiło się podczas zabaw i konkurencji przygotowanych przez animatorów z grupy „Forty Degrees”. Dużą atrakcją dla najmłodszych było pojawienie się maskotki – Bałwanka Olafa, który porwał wszystkich do tańca. Zorganizowano też konkurs na najciekawszy strój mikołajkowy, a chętni mogli skorzystać z malowania twarzy. Głównym punktem imprezy była oczywiście wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Ponadto imprezy mikołajkowe odbyły się już w Karsinie – w dniu 6 grudnia, dwa dni później w Borsku a prawdziwy wysyp zabaw ze św. Mikołajem miał miejsce 9 grudnia. Wtedy to imprezy te odbyły się we Wdzydzach Tucholskich, Zamościu, Bąku, Dąbrowie, Górkach, Cisewiu i Przytarni.

W sołectwach dzieci też spotkały św. Mikołaja

Mikołajkowe spotkania odbywały się także w salach i świetlicach wiejskich na terenie całej gminy. Jedna z takich imprez odbyła się w Borsku. Tutaj świętowano zarówno w plenerze jak i w świetlicy wiejskiej. Ponad dwadzieścioro dzieci wraz z częścią rodziców najpierw uczestniczyło w ognisku i pieczeniu kiełbasek. Mimo sporego chłodu humory dzieciom dopisywały, o co zadbał m.in. św. Mikołaj. Później przeniesiono się do świetlicy, gdzie sołtys Andrzej Lizakowski wraz ze św. Mikołajem rozdawał dzieciom paczki ze słodyczami ufundowane przez wójta gminy. Na koniec była muzyka, przy której najmłodsi ale i nieci starsi mogli wykazać się umiejętnościami tanecznymi.

Nad. Ł.Datta/BM

Komentarze