Wokół nas

Tokary. Zakończenie inwestycji drogowej

Wyjątkowe wydarzenie dla gminy

To była inwestycja bardzo ważna dla mieszkańców gminy Przodkowo. Okazuje się, że jest ona ważna również dla Wojewody Pomorskiego i Ministra Infrastruktury, ponieważ osobiście uczestniczyli w tym wydarzeniu

W poniedziałek 25 czerwca spotkali się w Tokarach samorządowcy gminy Przodkowo, radni, sołtysi i mieszkańcy którym zależy. Przybyli, aby uczestniczyć w zakończeniu ważnej dla tej wsi inwestycji. Specjalnymi gośćmi na otwarciu byli  Jerzy Kwieciński Minister Inwestycji i Rozwoju oraz Dariusz Drelich Wojewoda Pomorski. A powiat kartuski reprezentował przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Woźniak.

Inwestycja, która zmieniła otoczenie

– Dzisiaj możemy zobaczyć rondo, na którym panuje jasna i klarowna sytuacja jeżeli chodzi o wjazdy i wyjazdy. No i infrastrukturę towarzyszącą: oświetlenie 28 lampami hybrydowymi, chodnik aż do Kczewa, przystanek autobusowy z którego dowozimy młodzież do szkoły z peronem komunikacyjnym, bo myślę, że droga zostanie też wykorzystana do spacerów i jazdy na rowerze, więc będzie służyć też rekreacji. – tak przedstawił nową infrastrukturę wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski.

Koszt tej inwestycji wyniósł prawie 4,4 mln zł., jednak gmina otrzymała dofinansowanie wynoszące prawie 70% wartości inwestycji.

Mieszkańcy podziękowali

Jak mówił wojewoda pomorski Dariusz Drelich projekt został zrealizowany w bardzo krótkim czasie, co wskazuje na godną naśladowania pracę włodarzy gminy Przodkowo. W pochwałach dla wójta gminy i całego samorządu wtórował mu również minister Jerzy Kwieciński. Z podziękowaniami dla nich wystąpił również przewodniczący rady powiatu Mieczysław Woźniak, a na co dzień mieszkaniec tej gminy.

– Dziękujemy za to co otrzymaliśmy i prosimy o więcej. – zakończył swoje wystąpienie.

Sołtysi Tokar i Kczewa, radni oraz mieszkańcy docenili zaangażowanie ministra, wojewody wi wójta gminy i obdarzyli ich kwiatami.

K.L/S.SZ

 

 

 

 

Komentarze