Gmina Kartuzy Powiat kartuski Wokół nas Zapowiedzi

TRUSKAWKOBRANIE JEDNODNIOWĄ IMPREZĄ. WŚRÓD GWIAZD MICHAŁ SZPAK.

Tegoroczne Truskawkobranie dopiero 1 lipca. Wśród zapowiadanych gwiazd wystąpią Michał Szpak, Chód Sound’n’Grace oraz Fancy. Organizatorzy tej popularnej imprezy postanowili wrócić do sprawdzonej przez lata formuły – Truskawkobranie będzie wydarzeniem jednodniowym.

Zapowiada się w tym roku kaszubska truskawka pojawi się później niż zwykle, stąd może i impreza będzie na początku lipca.

Może za tym przesunięciem stoi doświadczenie ubiegłego roku. Od jakiegoś czasu ten ostatni weekend czerwca najczęściej nie należy do pogodnych. Dla przypomnienia w roku ubiegłym silna burza rozbiła dwudniową imprezę.

Miejmy nadzieję, że decyzja organizatorów będzie szczęśliwa i tym razem pogoda dopisze.

Oprócz polskich gwiazd wystąpią także Kaszubskie Zespoły Regionalne.

Michał Szpak – o tym artyście zrobiło się głośno gdy pojawił się w 2011 roku w programie telewizyjnym „X-Factor”, który ostatecznie zakończył na drugim miejscu. Reprezentował również nasz kraj w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie.

Sound’n’Grace to polski chór, wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk. Powstał w 2005 w Warszawie. Ich znane utwory tj. „Dach” lub „Możesz wszystko” górowały na wielu listach polskich przebojów. Mają za sobą wiele kolaboracji z innymi znanymi polskimi wykonawcami m.in. z Tabb’em, Afromental, Mrozem czy Sylwią Grzeszczak.

Fancy to piosenkarz pochodzenia niemieckiego popularny w latach 80. Nagrał wiele ówczesnych hitów m.in. „Slice Me Nice” (1984), „Flames of Love” (1988). Napisał wiele utworów wykonywanych przez innych wykonawców, jednak jako autor nigdy nie podawał właściwego nazwiska.

red.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze