Zapowiedzi

Trzebuń gospodarzem Dożynek Gminno-Parafialnych 2020

Dziemiany jako kolejna gmina w powiecie kościerskim przygotowuje uroczystość gminnych dożynek. Powodzenie tegorocznych „Dni Dziemian” zachęciło organizatorów, aby świętu plonów nadać również uroczysty, szerszy charakter.

Tegoroczne dożynki gminne odbędą się w sołectwie Trzebuń. Ich organizatorem jest ośrodek kultury w Dziemianach kierowany przez dyr. Dariusza Turzyńskiego i miejscowa parafia gdzie proboszczem jest ksiądz Andrzej Kubisz.

… „Trzymamy się tradycji” …

Jak podkreśla D. Turzyński wymogi Sanepidu związane z Covid-19 nie przeszkadzają, aby zgodnie z tradycją, przygotowane zostały wieńce czy choćby stroiki dożynkowe. Wszystkie one staną przed ołtarzem w kościele pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego, gdzie odbędzie się uroczysta msza święta w intencji rolników i tych, co trudnią się na roli. Podczas niej pobłogosławiony zostanie bochen chleb wypieczony z tegorocznych zbóż, plony ogrodów i sadów. Jej uczestnicy złożą podziękowania Panu Bogu za otrzymane tegoroczne, wysokie plony.

Po mszy korowód dożynkowy przejdzie do remizy OSP Trzebuń, gdzie będzie miał miejsce dalszy ciąg uroczystości dożynkowych. Tu starostowie dożynek złożą tradycyjny bochen chleba na ręce gospodarza uroczystości. Na pewno będzie słowo skierowane do rolników od przedstawicieli samorządu gminy. Będą podziękowania za rolniczy trud.

Dożynki to święto radosne wiec i w tym roku nie zabraknie przygotowanej zabawy. Z koncertem między innymi wystąpi Jacek Silski.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców i proszą, aby pamiętali o dystansie i o zachowaniu innych wymogów reżimu sanitarnego związanego z Covid-19.

D. Tryzna

Komentarze