Wokół nas

,,Tu jest Twoje miejsce!”

Pierwszy dzień wiosny to tradycyjny termin Dnia Otwartego w szkołach ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Imprezę zorganizowaną wspólnie przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Zasadniczą Szkołę Zawodową odwiedzili uczniowie ostatnich klas gimnazjów z Sierakowic, Kamienicy Szlacheckiej, Klukowej Huty, Mściszewic, Gowidlina, Sulęczyna, Bukowiny, Linii, Kamienicy Królewskiej, Miechucina i Tuchlina.

Uczniów i ich wychowawców witali w holu szkoły dyrektor Zasadniczej Szkoły Zawodowej Krystyna Formela i wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Marzena Majcher. Po  oficjalnym powitaniu gości czekały same atrakcje: smakołyki przygotowane w pracowni żywienia, koncert w wykonaniu starszych kolegów. A potem wycieczka po szkole. Goście podzieleni na 15-osobowe grupy zapoznawali się z różnymi profilami kształcenia na tematycznych stoiskach.

 

Same atrakcje

Licealiści kształcący się w profilu fotograficzno-dziennikarskim zorganizowali pracownię fotograficzną chętni mogli pozować do zdjęć w niezwykłych aranżacjach i dostać wybraną fotografię na pamiątkę. W sali lustrzanej Fabryka Piękna oferowała usługi fryzjerskie i kosmetyczne, w wykonaniu uczennic Zasadniczej Szkoły Zawodowej. W pracowni gastronomicznej uczniowie technikum zorganizowali Kuchenne Rewolucje – pokaz wykonania i degustację zdrowych przekąsek. Szkolna świetlica zamieniła się w salę Starego Kina, którego repertuar obejmował horror i komedię – filmy autorstwa uczniów ZSP. W sali języków obcych Językowy Zawrót Głowy oferował gry i quizy multimedialne. Pracownia informatyczna przyciągała uwagę „magicznym monitorem” oraz pokazem działania „komputera w oleju”. Grota Historii zapraszała do rozwiązywania zadań i quizów historycznych, a Usta-Usta uczyły udzielania pierwszej pomocy.

Goście byli zachwyceni, choć zdawali sobie sprawę, że później już tak rozrywkowo nie będzie.

opr. MW

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komentarze