Kultura

TURNIEJ SOŁECTW NOWA KARCZMA

Nowa Karczma. Turniej Sołectw

Szumleś Szlachecki zwycięzcą turnieju

Tegoroczny turniej był wyjątkowy, ponieważ rozpoczął się wielkim tortem z okazji jubileuszu Banku Spółdzielczego w Starogardzie Gdańskim, który w Nowej Karczmie ma swoją placówkę. Dalej była już tylko rywalizacja na wesoło, której nie przeszkadzał nawet padający deszcz. Turniej zakończyła wyśmienita zabawa.

W XII edycji sołeckich zmagań wzięło udział 16 drużyn. Gospodarzem było sołectwo Grabowska Huta.

-Cieszę się, że dzisiaj tak licznie są reprezentowane sołectwa. Widać te kolorowe koszulki. Będziemy rywalizować trochę na wesoło, trochę rekreacyjnie, a trochę w duchu sportowym – mówił na otwarciu turnieju włodarz gminy Andrzej Pollak

Tort wielki jak jubileusz

Współorganizatorem tegorocznego turnieju był Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim, który obchodził jubileusz 120-lecia. Z tej okazji pojawili się tu prezes zarządu Zenon Błański i dyrektor oddziału banku w Skarszewach Hanna Latoszewska.
-Cieszymy się, że gmina Nowa Karczma ma u nas swoje konto i tak samo jest z wieloma mieszkańcami. Nasz bank to kapitał tylko i wyłącznie polski. Staramy się być w każdej gminie, gdzie mamy placówkę i podzielić się z mieszkańcami jubileuszowym tortem. W imieniu władz banku życzę wam drodzy mieszkańcy gminy Nowa Karczma wszystkiego dobrego – zwrócił się do zgromadzonych Zenon Błański.
Jubileuszowy podzielono pomiędzy obecnych. Dodatkowo bank ufundował specjalną nagrodę zdobywcy pierwszego miejsca w turnieju.

Rywalizacja sołectw

Organizatorom tworzącym konkurencje nie zabrakło pomysłowości. Chętni do udziału w turnieju musieli zmierzyć się między innymi z ,,Szybką Sekretarką” – biegiem w gumofilcach ze szklanką wody w ręku. Oczywiście wody nie wolno było rozlać. Najlepiej poradzili sobie mieszkańcy Będomina i Lubania, jednak zostali oni ukarani punktami karnymi za rozlanie wody. W tej sytuacji zwycięzcą konkurencji okazał się być zespół z Nowego Barkoczyna.
Do innych pomysłowych i oryginalnych wyzwań zaliczało się między innymi zbieranie ziemniaków na czas – ,,Wykopki”. Bezkonkurencyjny okazał się reprezentant Grabówka, który w ciągu minuty zebrał 56 ziemniaków.

Zgromadzeni rywalizowali również w konkrencji ,,Hula-Hop”. Zawodnicy trzymając się za ręce musieli pokonać trasę pomiędzy pachołkami. Następnie trzymając się nadal za ręce każdy zawodnik przechodził przez hula – hop. Najszybciej udało się to zrobić gospodarzom – mieszkańcom Grabowskiej Huty.
Nie była to jedyna wygrana przez nich konkurencja. Równie dobrze poradzili sobie pompując balon do największej możliwej objętości na czas.
Interesującą konkurencją były ,,Pająki”. Zawodnicy musieli przeciągnąć rywali na swoją stronę przy pomocy lin przypiętych do pasa. Rywalizacja odbywała się w systemie pucharowym. Bezkonkurencyjni okazali się mieszkańcy Liniewka.
Ostatnią konkurencją, która miała pokazać zwycięzcę był ,,Zgrany duet”. Najlepszym zgraniem wykazał się duet z Nowej Karczmy, a za ich plecami miejsce zajął Szumleś Szlachecki. Dzięki dobremu wynikowi to właśnie drużyna z Szumlesia mogła cieszyć się końcowym zwycięstwem w Turnieju Sołectw.

Po zakończonej rywalizacji mieszkańcy sołectw mogli wziąć udział w zabawie tanecznej zakończonej koncertem zespołu Fajters

Komentarze