Gmina Przodkowo

Za tydzień oficjalne otwarcie wypożyczalni 

Przodkowo. Inwestycja związana z biblioteką zakończona

Zakończyła się przebudowa wnętrza i termomodernizacja budynku Biblioteki Publicznej im. Henryka Hewelta w Przodkowie. Od poniedziałku 10 września placówka wznowi pracę wypożyczalni.

 

W ubiegłym tygodniu trwały odbiory inwestycji.Wykonane prace przyjęto bez zastrzeżeń. W tym tygodniu  biblioteka zagospodarowuje się w odnowionej siedzibie. Najważniejsze z obecnych działań to przenoszenie księgozbioru i montaż instalacji informatycznej.

– Jestem bardzo zadowolona z remontu – mówi dyrektor Danuta Rzepka – Wykonano nawet więcej, niż się spodziewałam. Priorytetem jest dla nas uruchomienie wypożyczalni. Otwieramy ją 10 września. Natomiast wciąż jeszcze nie umiem podać terminu, w którym biblioteka wznowi pracę w pełnym zakresie. To będzie gdzieś pod koniec września. Wtedy będziemy mieli oficjalne otwarcie: pokażemy czytelnikom co zostało zrobione. Przewidzieliśmy też małą niespodziankę dla gości.

 

Zmiany

 

Przypomnijmy, że remont prowadziła kartuska spółka 4ml Budowa. Kosztem prawie 0,5 mln zł wykonano termomodernizację budynku oraz remont. Przy okazji biblioteka została powiększona o znajdujące się wcześniej w tym samym budynku mieszkanie. Dzięki temu uzyskano dodatkowe pomieszczenia na czytelnię i magazyn książek. Wymieniona została też instalacja grzewcza. Dotychczasowe ogrzewanie elektryczne zastąpiono gazowym.

MW

Komentarze