Na sygnale Powiat kościerski

TYM RAZEM OKRADLI METODĄ NA HYDRAULIKA

10 października policjanci z kościerskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży na tzw. hydraulika. Do tego przestępstwa tym razem doszło na terenie Kościerzyny.

Kradzieży dokonali dwaj mężczyźni w wieku około 40 lat. Zadzwonili oni do jednego z mieszkań, przedstawiając się jako hydraulicy. Poinformowali właścicieli mieszkania, że w ich bloku są zapchane rury kanalizacyjne i będą oni je udrażniać. Jeden z nich nakazał właścicielom wejść do łazienki i spuszczać wodę w prysznicu i toalecie sypiąc w tym czasie do rur proszek. W czasie kiedy małżeństwo wykonywało polecenia „hydraulików”, jeden z nich pilnował ich, a drugi pod pozorem, że idzie sprawdzić drożność rur piętro niżej plądrował mieszkanie. Po wyjściu oszustów seniorka zorientowała się, że padli ofiarą złodziei. Poszkodowana mieszkanka miasta straciła biżuterię wartości kilkuset złotych.

Policjanci apelują

Służby aby nie dać się nabrać na fałszywych hydraulików, pracowników opieki społecznej, wnuczków, a nawet policjantów. Jeśli cokolwiek budzi w nas niepokój lub wątpliwości co do tożsamości
przedstawiających się osób, które pod różnym pretekstem chcą wejść do naszego domu, natychmiast informujmy Policję. Szybka reakcja zwiększa szansę na złapanie oszustów.

KPP/opr. red.

Komentarze