Gmina Kartuzy Konkursy Szkolnictwo Wokół nas

UCZNIOWIE Z I LO PONOWNIE POJADĄ DO BRUKSELI

Troje uczniów z I LO na Klasztornej: Oliwia Pakura z Ic , Dawid Krefta z IIIc  i Karol Treder z IIIf, zostało finalistami 3 Internetowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej i w nagrodę uczestniczyć będą w  bezpłatnym wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli !

3. Internetowy Konkurs Wiedzy o UE skierowany był do młodzieży szkół  ponadgimnazjalnych oraz studentów z województwa pomorskiego. Celem konkursu była popularyzacja idei integracji europejskiej, wiedzy na temat budżetu UE, programów kulturalnych i edukacyjnych.

Konkurs składał się z dwóch części: quizu oraz 5 zadań, które umożliwiły uczestnikom sprawdzenie wiedzy i swoich umiejętności w kreatywnym rozwiązywaniu zadań. Nagrodą główną był udział w bezpłatnym wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli dla 15 osób z województwa pomorskiego.

W tym roku wpłynęło  około 300 zgłoszeń. Wśród szczęśliwej piętnastki  znalazło się aż troje uczniów z Klasztornej i pod koniec czerwca pojadą do Brukseli. Dodajmy, że Dawid Krefta po raz trzeci został laureatem konkursu, a Karol Treder zajął trzecie miejsce w województwie.

Walka była bardzo wyrównana, dlatego tym bardziej gratulujemy zwycięzcom!

Nadesłane/opr. redakcja

Od lewej: Karol Treder, Oliwia Pakura i Dawid Krefta
Od lewej: Karol Treder, Oliwia Pakura i Dawid Krefta

Komentarze