Gmina Stężyca Sport

UDANY DEBIUD KRYSI LEWNY

W sobotnim ligowym meczu seniorek Akademii Piłkarskiej LG z drużyną Mustanga Wielgie zadebiutowała kolejna młoda zawodniczka, która trenuje na co dzień w zespole juniorek naszego klubu. Krysia Lewna – bo o niej tu mowa – jest wychowanką Raduni Stężyca, jednego z ośrodków programu Piłkarska Przyszłość Z LOTOSEM.

Zanim przeszła do APLG trenowała ze swoimi rówieśnikami w zespole chłopców rocznika 2001.

– Krysia rozpoczęła treningi w Raduni Stężyca we wrześniu 2014 roku. To, że miała już 13 lat (chłopcy, do których drużyny dołączyła trenowali już systematycznie od 3 lat) i ambicja, która była widoczna od początku, spowodowały, że bardzo szybko zaczęła robić ogromne postępy. Trudno jej było od razu dostać się do składu na mecze ligowe, ale ciągły progres i zaangażowanie (niemal 100% obecności na treningach mimo konieczności dojazdu z oddalonej o 10 km miejscowości) spowodowały, że wskoczyła do meczowej osiemnastki. W meczach, w których wystąpiła dała się poznać jako solidny prawy obrońca – miała jeszcze problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, ale w defensywie często była bezbłędna, co powodowała zdziwienie i frustrację przeciwników. – tak mówi o niej trener Raduni Wojciech Stanisławski.

Krysia w zespole juniorek APLG trenuje od półtora roku. Jest prawie na każdym treningu, co biorąc pod uwagę odległość jaką musi pokonać w jedna i drugą stronę jest ogromnym wyczynem. Jej dobre występy w meczach w lidze chłopców nie pozostały niezauważone zarówno przez trenera kadry województw, który powołał ją na jeden z meczów mistrzowskich, jak i przez trenera zespołu seniorek APLG. Lewna pojawiła się na boisku w 73 minucie sobotniego meczu seniorek APLG z Mustangiem Wielgie, zmieniając Patrycję Czarnul. Przypomnijmy, że zespół Akademii Piłkarskiej LG wygrał spotkanie 3:1 i umocnił się na pozycji lidera II Ligi Kobiet grupy kujawsko-pomorskiej.

Komentarze