Wokół nas

VII Pomorski Festiwal Piłki Ręcznej

W dniach 18-20 maja w Nowej Karczmie odbyła się kolejna edycja VII Pomorskiego Festiwalu Piłki Ręcznej. W szranki rywalizacji stanęły dziewczęta z rocznika 2004 i młodsze.

Uroczystego otwarcia dokonali: prof. dr hab. Janusz Czerwiński – honorowy prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce i wójt gminy Nowa Karczma – Andrzej Pollak. W trzydniowej rywalizacji wzięło udział 12 drużyn dziewcząt z całej Polski. Jak podkreślają organizatorzy, z roku na rok poziom rywalizacji stoi na coraz wyższym poziomie. Los wielu pojedynków rozstrzygał się w ostatnich sekundach meczu. Nie zabrakło również spotkań integracyjnych dla uczestników. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje: ognisko, dmuchańce, przejażdżki wozem drabiniastym czy dyskotekę na świeżym powietrzu.

W meczu finałowym o 1 miejsce Gdynia pokonała Nową Karczmę 14:13, natomiast w walce o brąz, Ryjewo wygrało z Gdańskiem 12:10. Królem strzelców została Nikola Męczykowska z Nowej Karczmy a najlepszą bramkarka wybrano Julię Żaworonek z Gdyni.

 

Wywiad z Nikolą Męczykowską, królem strzelców

Jestem zawodniczką UKS Nowa Karczma. Powołana zostałam do kadry. Cieszy mnie, że po raz kolejny zostałam najlepszą zawodniczką. Muszę jednak nadal popracować.  Zwłaszcza powinnam doskonalić wyskok. Trudno jest pracować nad sobą kiedy, jest się najlepszą. Łatwiej jest kogoś gonić, niż uciekać. Dużo jest tu fajnych dziecząt. Staram się doceniać inne zawodniczki, ale muszę cały czas się doskonalić, by kiedyś trafić do kadry narodowej.

 

 

Kolejność końcowa:

 1. Gdynia
 2. Nowa Karczma
 3. Ryjewo
 4. Gdańsk
 5. Kwidzyn
 6. Koszalin
 7. Świekatowo
 8. Bartoszyce
 9. Słupsk
 10. Budzyń
 11. Tczew
 12. Wrocław

 

Najlepsza „7”

Klaudia Białecka – Świekatowo

Anna Grzona – Kwidzyn

Julia Kurkiewicz – Ryjewo

Katarzyna Pałkowska – Nowa Karczma

Zuzanna Michalak – Gdynia

Weronika Szczepanik – Koszalin

Maja Śliwińska – Gdańsk

Komentarze