Gmina Kartuzy Kultura

WARTO ODWIEDZIĆ RYNEK

Do środy 20 grudnia na kartuskim rynku trwać będzie Kartuski Jarmark Świąteczny. Będzie on okazją do ostatnich przedświątecznych zakupów, ale nie tylko.

Kartuski Jarmark Świąteczny będzie miał przede wszystkim charakter artystyczny. Oferowane na nim będą stroiki i ozdoby świąteczne, artykuły regionalne i wytwory rękodzieła artystycznego. Kiedy starsi będą robić zakupy dzieci będą szaleć na karuzeli i kolejce. Obie te atrakcje będą bezpłatne. W sobotę najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli się spotkać ze św. Mikołajem i zrobić sobie odjazdowe zdjęcia w fotobudce. Jarmark będzie trwał w dni powszednie od godz. 12.00 do 18.00. W sobotę i niedzielę przedświąteczne handlowanie rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy o 16.00.

Nie tylko jarmark

Podczas jarmarku w sobotę 16 bm. o godzinie 16.00 na Rynku odbędzie się II Kaszubska Wigilia. Na spotkanie opłatkowe i wieczerzę zaproszeni są wszyscy mieszkańcy.

Natomiast na niedzielę zaplanowano Mikołajkowy Festiwal Zdrowia. Tę imprezę zaplanowano w Parku Solidarności. Tu też będzie Mikołaj i fotobudka, a także losowanie prezentów wśród uczestników, ale najważniejsze będą wydarzenia sportowe. Przewidziano paradę „Mikołaje na rowerach” i cały pakiet imprez biegowych ulicami Kartuz. W imprezie weźmie udział ok. 2 tys. uczestników. Nie tylko z Kartuz, ale z całego województwa. Dla dzieci przygotowano krótkie dystanse, na których będą mogli gonić św. Mikołaja, Bałwanka i Renifera. Pierwsze biegi rozpoczną się o godz. 13.00. Główny 7-kilometrowy bieg – Santa Run wystartuje o 14.30. Jego baza będzie się mieścić w Kaszubskim Centrum Kultury.

MW

Komentarze