Zapowiedzi

Wejherowo. Policyjny Dzień Otwarty

1 kwietnia 2023 roku w hali sportowej przy ulicy Jana III Sobieskiego 344 w Wejherowie odbędzie się policyjny dzień otwarty. Na uczestników czeka wiele atrakcji przygotowanych przez funkcjonariuszy województwa pomorskiego. Każda chętna (pełnoletnia) osoba będzie mogła spróbować swoich sił na policyjnym torze przeszkód. W trakcie „doborowej soboty” będzie można również złożyć dokumenty i starać się o przyjęcie do służby w Policji. Zapraszamy!

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4  przy ulicy Jana III Sobieskiego 344  w Wejherowie 1 kwietnia w godzinach od 10 do 15 odbędzie się policyjny dzień otwarty.

W ramach wydarzenia uczestnicy będą mogli sprawdzić się na policyjnym torze przeszkód oraz zobaczyć pracę policjantów z różnych pionów. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji zorganizowanych przez Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Gdańsku, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Gdańsku, Oddział Prewencji Policji w Gdańsku, Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Gdańsku, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku i policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni oraz z komend powiatowych z Pucka i Lęborka.

Gospodarzem wydarzenia są policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Jakie atrakcje na Was czekają? Przygotowaliśmy dla Was:
– sprzęt, którym dysponują pomorscy policjanci – radiowozy, motocykle
– wyposażenie policjantów Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku w asyście armatki wodnej
– pokaz sprzętu oraz sprawności fizycznej policyjnych kontrterrorystów
– „miejsce zbrodni”, na którym swoją pracę zaprezentują funkcjonariusze z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku;
– pokaz tresury przewodnika psa służbowego
– gogle VR, dzięki którym poczujecie się jak jedni z nas i będziecie mogli zobaczyć pracę policjantów w wirtualnej rzeczywistości
Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie, będzie to świetna okazja dla wszystkich osób, które kiedykolwiek myślały o wstąpieniu do służby w Policji. Funkcjonariusze obecni na miejscu z chęcią odpowiedzą na pytania uczestników wydarzenia, a ponadto wszyscy chętni będą mogli tego dnia złożyć podanie rekrutacyjne i aplikować do służby w Policji.
Wczoraj podobne atrakcje przygotowaliśmy dla uczniów liceum ogólnokształcącego, zobaczcie namiastkę tego w czym będziecie mogli uczestniczyć już 1 kwietnia – to nie jest żart!

Komentarze