Wokół nas

Wielki Klincz. IV Spartakiada Seniorów

…,,Niech żyje przyjaźń, radość i zabawa”

Te słowa rzucone przez gospodarza spartakiady – Elżbietę Brzezińską – stały się jej hasłem i towarzyszyły sportowej rywalizacji – zabawie. I choć została ona oceniona punktami, to zwyciężyli wszyscy, bo to co najważniejsze zostało zachowane, a reszta dnia jeszcze miała to scementować.

W tegorocznej spartakiadzie  wystąpiło siedem zespołów. Rywalizowali w siedmiu konkurencjach – od kręgli, przez rzuty do kosza, po tor przeszkód z koniecznym przewrotem do przodu. Choć organizatorzy, w obawie o zdrowie zawodników, odstąpili od tego ostatniego, to co niektórzy z nich zgrabnie te fikołki ,,fikali”.

Z powiatowej – spartakiada można powiedzieć krajowa 

Wszystko za sprawą reprezentacji z Pniew, z zaprzyjaźnionego powiatu szamotulskiego. Goście przybyli licznie. Mocniej drużynie towarzyszyli głośni kibice. Seniorzy z Pniew dali się poznać jako drużyna rozśpiewana i utalentowana muzycznie, co pokazali podczas występu w przerwie pomiędzy konkurencjami. Przy akompaniamencie akordeonów seniorzy śpiewali przeboje z lat młodości. Co zaraz zostało podchwycone przez całą publiczność. Podobne klimaty były podczas występu przedstawicieli utalentowanej muzycznej rodziny Wenckich rodem stąd.

Radość i zabawa

W spartakiadzie dominowały konkurencje spokojne. Do tego minimum rywalizacji.
-Każda impreza uda się wtedy kiedy dopisują zawodnicy. A wy jesteście wspaniali. Niech żyje przyjaźń, radość i zabawa! I tak trzymajmy do samego końca i jeszcze dłużej – wykrzyczała współorganizator i gospodarz spartakiady Elżbieta Brzezińska. Słowa te zostały podchwycone przez wszystkich i odpowiedzią było gromkie ,,DZIĘ-KU-JE-MY  DZIĘ-KU-JE-MY…”.

Na podsumowanie klimatu spartakiady zdobył się Grzegorz Piechowski. Włodarz gminy Kościerzyna, na której terenie działa większość biorących udział zespołów
-Od was można uczyć się dobrej zabawy. To, co przedstawiliście dzisiaj pokazuje, że na was zawsze można liczyć. Tego chcę wam mocno pogratulować. Dziękuję również pani Eli, za to, że mimo różnych trudności i kłopotów zdrowotnych, zdecydowała się dalej przewodzić seniorom w Wielkim Klinczu. – mówił.

Gala Spartakiady

Już po dwóch pierwszych rundach widać było, że gospodarze – drużyna z Wielkiego Klincza – są nie do pokonania. I choć w końcówce gonili ich seniorzy z Kościerzyny, to wyprzedzić się nie dali i zostali zwycięzcami. Na miejscu drugim, z jednym punktem mniej uplasowali się seniorzy z Kościerzyny. Trzecie miejsce zajęło koło z Nowego Barkoczyna. Na miejscu czwartym sklasyfikował się Karsin, zaś piąte należało do gości – debiutanta z Pniew.

Miejsce szóste należało do seniorów z Kłobuczyna a siódme do seniorów ze Skorzewa. Każda z drużyn otrzymała puchar a zdobywcy trzech pierwszych miejsc nagrody rzeczowe. Dodatkowo seniorzy zmierzyli się w warcabach. Tu nagrody ufundowała przewodnicząca rady miasta Teresa Preis. Spartakiada zakończyła się wspólnym zdjęciem, jej podsumowania dokonał Zbigniew Stencel – nowy przewodniczący władz rejonowych stowarzyszenia.

– To wielka radość patrzeć jak rywalizujecie – bawicie. Szkoda, że nie ma tu młodych żeby zobaczyli ile to może przynieść radości – powiedział i zaraz dodał – mam nadzieję, że kiedyś nasza Spartiakiada trafi do Kniew.

W odpowiedzi wszyscy usłyszeli: „ZA-PRA-SZA-MY, ZA-PRA-SZA-MY” które niosło się z tej części gdzie siedzieli goście.

Dariusz Tryzna

 

 

Komentarze