Kultura Powiat kościerski Wokół nas

Wielki Klincz. Kolejna akcja Sąsiadek Aparatek

Po raz kolejny kościerskie KGW rozegrały charytatywny mecz i zorganizowały wiele innych atrakcji, aby zebrać fundusze na leczenie małego Dominika. Ich inicjatywa spotkała się z dużym oddźwiękiem wśród mieszkańców wsi i okolicy.

Niezwykły mecz piłkarski rozegrano w minioną niedzielę na boisku w Wielkim Klinczu. Za piłką nie biegali jednak profesjonalni piłkarze a sympatyczne panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Wielkiego Klincza i Loryńca oraz nauczycielki miejscowego Zespołu Kształcenia.  Ilość goli czy efektowne parady bramkarek miały tutaj drugorzędne znaczenie, gdyż głównym przesłaniem tej ciekawej inicjatywy była zbiórka pieniędzy na rehabilitację trzyletniego Dominika. Pomysłodawczyniami tego szlachetnego przedsięwzięcia były znane już z podobnych akcji empatyczne Sąsiadki Aparatki, które przez rozrywkę i zabawę na świeżym powietrzu, niosą pomoc potrzebującym. W tym roku oprócz meczu sympatyczne panie zorganizowały też koncert, w czasie którego zbierano pieniądze dla małego Dominika, który w wyniku przerwanego rdzenia kręgowego, usilnie walczy o odzyskanie chociaż częściowej sprawności.

 

 

 

 

 

 

Każdy los wygrywa

Zorganizowano loterię fantową z której dochód w całości przeznaczony został dla dzielnego Dominika, który mimo wielkiego nieszczęścia jakie go dotknęło, radośnie chłonie wszystko co go otacza, odwzajemniając liczne uśmiechy. Zgromadzona publiczność świetnie się bawiła, oklaskując odwagę walczących na boisku pań. Niektóre z nich przewracały się na piłce, lecz dodawało to tylko uroku całemu widowisku, wprowadzając element humorystyczny, zgodny z konwencją imprezy. Po meczu wszyscy z boiska przenieśli się do miejscowej hali sportowo-widowiskowej, gdzie odbył się koncert charytatywny. Na scenie zaprezentowali się muzycy z zespołu Massuana z Tomaszem Dorniakiem, zespół AgaeN, Kamila Rymon Lipińska, Adam Sosnowski, zespół Kaszubski Idol oraz Weronika Korthals.

D. Tryzna

Komentarze