Gmina Chmielno Gmina Kartuzy Gmina Sierakowice Gmina Stężyca Gmina Sulęczyno Powiat kartuski Wokół nas

„WIELKIE SPRZĄTANIE BRZEGÓW JEZIOR KASZUBSKICH”

Ku pociesze organizatorów – LGR Kaszuby – projekt pn. „Wielkie sprzątanie brzegów jezior kaszubskich” podobnie jak w ubiegłym roku cieszył się zainteresowaniem placówek oświatowych i ich wychowanków.

W tegorocznej edycji udział wzięło 655 uczniów z 19 szkół podstawowych  i gimnazjalnych z Powiatu Kartuskiego. W ramach akcji posprzątano brzegi 15 jezior i 3 rzek. Do realizacji projektu przyłączyli się: Kaszubski Park Krajobrazowy, Gminy Powiatu Kartuskiego oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Chmielnie.

Szkoły, które wzięły udział w projekcie:

Zespół Szkół w Mściszewicach, Szkoła Podstawowa im. Franciszka Tredera w Borzestowie, Szkoła Podstawowa w Mirachowie, Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku, Zespół Szkół w Sulęczynie, Zespół Placówek Specjalnych w Kartuzach, Szkoła Podstawowa w Grzybnie, Szkoła Podstawowa w Podjazach, Zespół Szkół w Kamienicy Królewskiej, Gimnazjum w Gowidlinie, Szkoła Podstawowa w Załakowie, Szkoła Podstawowa w Łapalicach, Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie, Zespół Szkół w Chmielnie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach, Szkoła Podstawowa w Reskowie, Zespół w Szkół w Tuchlinie.

Nadesłane/opr. redakcja

Foto: LGR Kaszuby

Komentarze