Inwestycje Powiat kartuski Samorząd Wokół nas Wywiady

WROŃSKI BĘDZIE ROZBUDOWYWAŁ DPS w Kobysewie

Dziś, 22 sierpnia w budynku Powiatowego Starostwa w Kartuzach oficjalnie została podpisana umowa z wykonawcą nowego budynku dla Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie. Starostwo Kartuskie reprezentowali Janina Kwiecień starosta i Bogdan Łapa wicestarosta. Po drugiej stronie zasiedli przedstawiciel firmy WROŃSKI spółka z siedzibą w Lesznie.

 

Wartość całej inwestycji wynosi ponad 4,2 mln zł. W prawie 50 % została ona dofinansowana z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Realizacja tej inwestycji potrwa dwa lata, zakończy się w październiku przyszłego roku.

Dzięki nowej inwestycji powstanie jednostka pobytu dziennego o zasięgu powiatowym przeznaczona na 50 osób. DPS w Kobysewie otrzyma prawie 150 m powierzchni przeznaczonej dla najbardziej potrzebujących. Z nowego parterowego budynku będą korzystać osoby niepełnosprawne psychicznie, które nie wymagają opieki szpitalnej.

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. W nowej inwestycji zostanie zatrudniony personel w 10-osobowym składzie . Praca będzie jednozmianowa. Oczywiście będą wprowadzone zajęcia telepatyczne, do tego zaprojektowano 3 sale. Już w tym tygodniu zostanie przygotowane przekazanie placu budowy . – tłumaczy włodarz powiatu kartuskiego Janina Kwiecień.

Do przetargu ogłoszonego przez starostwo zgłosiło się aż 5 firm, jako najlepszą wybrano ofertę znanej w regionie firmy WROŃSKI z Leszna.

D. Ropela

Komentarze