Gmina Chmielno

Wspólna zabawa ze strażakami i policją

Chmielno. Festyn ,,Wspólnie – Bezpieczne Chmielno”

W niedzielę odbyła się XV jubileuszowa edycja festynu  ,,Wspólnie – Bezpieczne Chmielno”. Była to doskonała okazja, by z bliska zobaczyć jak na co dzień wygląda praca służb mundurowych.

Impreza rozpoczęła się korowodem pojazdów uprzywilejowanych – wozów strażackich i policyjnych, które „na sygnale” wjechały na stadion. Paradę prowadziła orkiestra OSP z Kartuz. Festyn zainaugurowali wójt Jerzy Grzegorzewski i podkomisarz Andrzej Kiełkowski, komendant powiatowy policji w Kartuzach przypominając, że festyn służy promocji bezpiecznych zachowań oraz poznawaniu pracy funkcjonariuszy.

Moc atrakcji

Na uczestników czekało wiele atrakcji. Chętni mogli zobaczyć m.in. symulację wypadku drogowego, pościgu za złodziejem i pożaru samochodu oraz skorzystać z przejażdżki motorówką.  Poza tym funkcjonariusze przygotowali  punkt daktyloskopijny i punkt badania stanu trzeźwości. Chętnie korzystali z niego dorośli, którzy sprawdzali co pokaże alkomat po zjedzeniu jabłka czy batonika Pawełek. Ponadto uczestnicy festynu z chęcią  odwiedzali stanowisko z wyposażeniem policyjnym, gdzie mierzyli sprzęt PZ, kajdanki, kamizelkę taktyczną oraz inne elementy wyposażenia. Uczestnicy mogli również wejść do strefy zadymionej w aparacie powietrznym, dokonać cięcia pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych czy ugasić palącą się substancję. Miłośnicy mocnych wrażeń mogli podziwiać pokaz grupy antyterrorystycznej.  Dla najmłodszych policjanci i strażacy zorganizowali również konkursy z nagrodami.

Cel festynu

-Zależy nam na tym, by pokazać mieszkańcom i turystom jak ważny jest bezpieczny wypoczynek. Chcemy przestrzec, ale też udzielić ważnych informacji. Ważne jest dla nas, by pokazać współpracę między policjantami i strażakami. Zależy nam na tym, by oswoić mieszkańców z mundurem i pokazać im, że policja jest dla społeczeństwa – mówiła starsza sierżant Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.
KL

Komentarze